Kvalitní oblečení na běhání je základ

Jakýkoliv sportovec vám potvrdí, že oblečení je při sportu opravdu důležité a silně ovlivňuje váš výkon a zdraví. Běhat v zimě oblečený v triku zbroceném potem je skvělý recept, jak si uhnat angínu. Stejně tak pokud vás dře noha v botě, bude se vám těžko běhat a navíc si uděláte puchýře. Zkrátka bez vhodného oděvu je sport o mnoho horší.

Zajímavá technologie u ponožek

termo ponožky nejsou všechny stejné. Hodně záleží na jejich tloušťce, schopnosti izolovat, odsávat pot. V současné době je velmi populární typ, v němž jsou přidané molekuly stříbra. Přijde vám, že drahé kovy by měly být obsaženy hlavně v mincích, ale v oblečení? Stříbro se však velmi osvědčilo jako antibakteriální materiál. Zabraňuje nepříjemnému zápachu po sundání bot a nenechává bujet na noze plíseň a mykózu, což je o mnoho častější problém, než si společnost myslí. Jen většina postižených nechce tento choulostivý problém přiznat. Navíc ponožky s molekulami zmiňovaného drahého kovu velmi dobře sají pot a umožňují se venku bez problémů pohybovat i v chladných zimních měsících. Ponožky je však třeba vybírat také podle vzhledu a barvy, přeci jenom pořád jde o kus oblečení. Než si pořídíte některou z pestrých variant, zamyslete se, jestli to není k vašemu sportovnímu úboru příliš křiklavé.

Ochraňte i ty nejintimnější partie

Molekuly stříbra kromě ponožek v sobě mívá obsažené i funkční spodní prádlo. I vznik plísní a mykóz na genitáliích je poměrně častý problém, o němž se ovšem takřka vůbec nemluví. Mít zdravé své intimní partie je jistě základní starostí každé lidské bytosti. Zvláště pokud žije v páru, musí být něco takového dvojnásobně nepříjemné. Naštěstí i díky nošení vhodného spodního prádla je možno tomuto nebezpečí zabránit. Pro dámy existuje běžný sportovní set kalhotek a podprsenky. Muži si pak mohou zvolit mezi boxerkami a slipy. To záleží na jejich preferencích.

Podívejte se i na funkční nátělníky vhodné nejen pro jakoukoliv venkovní aktivitu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × three =