Máchovo jezero: dovolená jak má být

Nostalgie, romantika a krásná česká příroda. Čeští turisté stále více vyhledávají pro svoji dovolenou tuzemské cíle, které je lákají svoji krajinou a příjemným prostředím, kde si odpočinou. Jako jedna z možností se tak vyloženě nabízí Máchovo jezero, kterému se říká také Velký rybník a stojí tu už od 14. století. Nejjednodušší je ubytovat se v nedalekých chatkách, kde člověk lépe splyne s okolím.

Relax, dobrodružství, pohoda

Pokud se rozhodnete strávit svoji dovolenou u Máchova jezera, ubytování si můžete vybrat různá. Jedním z nich je například chatová osada Elite ve Starých Splavech, které jsou umístěny na severozápadním břehu jezera. Nabízí útočiště a zázemí přímo v dané lokalitě, takže odtud můžete vyrážet za sportem, celodenními výlety nebo jen tak lenošit, užívat si vody a sluníčka anebo zábavy s rodinou i přáteli. Ubytovat se můžete v chatkách pro čtyři osoby, kde máte k dispozici jídelnu i s barem. Využít můžete ohniště nebo si půjčit gril. Komu se nechce ve volném čase vařit, může využít polopenze nebo přímo plné penze. Celý areál Elite u Máchova jezera nabízí nejen chatky, kterých tu stojí necelých padesát, ale také společné sociální zařízení.

Program po celý den

Kulturní akce v této rekreační lokalitě běží skoro neustále. Vydat se sem můžete na jaře za turistikou a po nedalekých hradech a zámcích, v létě zase za opalováním a vodou, podzim láká opět na procházky. Turisté by neměli vynechat ze svého programu letní pouť přímo ve Starých Splavech. Zkrátka u Máchova jezera v chatkách nepřijdou ani děti, pro které jsou k dispozici houpačky, prolézačky nebo pískoviště. Zábavu poskytuje i minigolf, trampolína nebo kolotoč. Na vodu pak mohou celé rodiny nebo zamilované páry vyrazit na šlapadla, loďky či na cestu parníkem. Dospělí se mohou vyřádit na volejbalovém hřišti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − eight =