Máte sen o kvalitním, ale levném bydlení? Zkuste nemovitost vydražit

Pokud má většina lidí zájem o koupi nemovitosti a to ať už domu nebo bytu, často jde stále stejnou cestou. Buď prochází různé internetové či tištěné inzeráty, nebo osloví realitní kancelář. Nevýhody těchto možností jsou však zřejmé, jsou to primárně vysoké ceny, za které realitky, ale i soukromí majitelé prodávají. Mnohem chytřejší cestou je totiž dražba nemovitostí. Díky ní lze získat vysněný dům nebo byt za zlomek jeho hodnoty. V případě této volby se totiž nemovitosti draží za 2/3 obvyklých cen, což je určitě skvělá možnost, jak si vlastní bydlení dopřát skutečně levně. A neprodá-li se v prvním kole, klesá cena i na polovinu.

Kde se dané nemovitosti berou?

Důvodem takových cen je samozřejmě potřeba daný dům, byt, ale  třeba i rekreační objekt a pozemek prodat co nejdříve. V minulosti totiž patřil lidem, kteří o něho vlivem exekuce přišli a nyní je třeba z jeho prodeje uhradit závazky všem věřitelům. A právě pro co nejrychlejší získání daných financí jsou ceny nastaveny takto nízko a nemovitost je prodána ještě tentýž den. Jediné, co k tomu stačí, je účastnit se dražby a to buď přímo, nebo elektronicky. To vše v závislosti na konkrétním typu, který je konkrétně vyhlášen.

Získat nemovitost v dražbě je bezpečné a transparentní

Při koupit tímto způsobem se samozřejmě nemusíte ničeho obávat, jelikož pokud vyhrajete a zaplatíte požadovanou cenu, jsou veškerá práva na nemovitost převedena na vaše jméno a stanete se tak novým majitelem. A to bez obav z toho, že by se na daný byt či dům vztahoval jakýkoliv další exekuční titul, nebo bez obav z toho, že by si na nemovitost v budoucnu opět činil nárok původní majitel.

Jít touto cestou je tak skutečně skvělou volbou, pokud i vy chcete při nákupu opravdu výrazně ušetřit a splnit si sen o vlastní nemovitosti bez toho, abyste museli platit našponované ceny či desetitisícové provize realitním kancelářím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × five =