Mocný vládce Oz a další filmové premiéry

Tento týden se filmová produkce moc nepochlapila a do éteru filmových pláten putují pouze 3 filmové premiéry. Asi nejvíce diváků přitáhne do kin Mocný vládce Oz. Kromě něj se můžete těšit také na 2 komediální snímky.

 

Mocný vládce OzMocný vládce Oz

Sama Reimiho známe především jako tvůrce hororů, dobrých hororů. Avšak nyní se pustil do fantasy pohádky pro děti. Samotná pohádka je adaptací Baumovy fantastické knihy a Sam Reimi ve svém filmu také odkazuje na již zfilmovaný příběh z roku 1939. Oscar Diggs (James Franco) je druhořadý cirkusový kouzelník, který se dostal do země Oz, kde je tak nádherné, že snad jen ráj by byl lepší. Tato myšlenka mu však vydrží jen do doby, kdy potká tři čarodějky Theodoru, Evanoru a Glindu  s kterými se zaplete do velkých problémů. Bude muset dokázat, že se může stát lepším člověkem.

Martin a VenušeMartin a Venuše

Další český film, resp. další komedie tentokrát se režie ujal Jiří Chlumský. Příběh vypráví o manželském páru Martinovi (Marek Taclík) a Vendule (Kristýna Boková). Martin pracuje ve firmě, rozvíjí kariéru a zabezpečuje rodinu a má pocit, že nic krom toho nestíhá. Vendula je doma a stará se o děti a má také pocit, že nic jiného vlastně nedělá. Jednou tedy uzavřou spolu dohodu, že se Martin bude starat o děti. A jak to dopadne? No samozřejmě humorně.

NepoužitelníNepoužitelní

Třetí film z dnešní nevelké nadílky se jmenuje Nepoužitelní a tak trochu kopíruje Eddieho Murphyho a Belmonda. Jak už to bývá vyšetřování jednoho politického případu svede dohromady jednoho policajta kravaťáka (Laurent Lafitte) bělocha a druhého černocha v jeanách. (Omar Sy), kteří až spolu z počátku nechtějí pracovat. Nakonec si však najdou společnou cestičku a jejich vyšetřovací metody jsou někdy zvláštní.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 20 =