Moravský kras – ráj pod zemí

Venku to už vypadá, že se s námi paní zima již konečně rozloučila a tak můžeme konečně oprášit pohorky a vyrazit po toulkách v krajích českých a moravských. Když jsem pátral po cílech blízkých mému bydlišti, napadla mě oblast Moravského krasu. Je to už hodně dávno, kdy jsem navštívil nejznámější propast v republice a popravdě řečeno, z výletu si již nic nepamatuju. Bylo to už hodně dávno, byl jsem ještě malý capart, když mě rodiče na tenhle výlet vzali. Proto by nebylo na škodu oprášit si své vzpomínky a vydat se oblast Moravského krasu pořádně probádat. Samozřejmě “probádat” ve smyslu laického pozorování.

Výlet na celý víkend

Oblast Moravského krasu je rozsáhlá, CHKO se rozkládá na 94 km². Proto by byla škoda věnovat této úžasné lokalitě jen jeden den.Moravský kras Když se řekne Moravský kras, tak se většině z nás vybaví propast Macocha a Punkevní jeskyně. Ale málokdo z nás ví, že se v téhle lokalitě celkem nachází přes 1100 jeskyní, z nichž většina není bohužel veřejnosti zpřístupněna. Mimo již zmíněnou Punkevní jeskyni můžete navštívit ještě jeskyni Balcarka, Kateřinskou jeskyni a Sloupsko-sošůvské jeskyně, které jsou tvořeny mohutnými chodbami a různými podzemními propastmi.

Po náročném dni plném objevování podzemních krás si jistě zasloužíte pořádný odpočinek s velkou porcí dobrého jídla poskytující energii do druhého dne.  Sehnat ubytování v Moravském krasu nebude žádný problém, na výběr máte z nepřeberného množství penzionů., které se nachází v srdci téhle turisticky vyhledávané lokality. Penzion u RechůPokud však preferujete blízkost městu, doporučuji se podívat po ubytování v Blansku, kde budete blízko jak menšímu městu, tak i přírodě.

Po načerpání nezbytné energie můžete druhý den vyrazit po objevování památek v okolí. Mimo jiné uvádím zámek v Rájci nad Svitavou, Mariánský chrám Křtiny, nebo Františčinu huť v Josefově. Zkrátka v Moravském krasu najdou zalíbení jak obdivovatelé podzemí, tak i milovníci pozemského putování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × four =