Na jakostních kobercích se vyplatí nešetřit

Koberce jsou nedílnou součástí moderního interiéru a my si je vybíráme především podle estetických vlastností a finančních možností. Zohledňujeme jejich typ podle použití v konkrétní místnosti, stejně jako si je pořizujeme tak, aby nám ladily s nábytkem a doplňky v bytě. Kdo si nepřeje mít doma nekvalitní koberce, jež pelichají, ztrácejí barvu a snadno se prošlapou, asi by měl své kroky směřovat z pochybné tržnice plné falzifikátů do obchodu s kvalitními produkty.

Vybíráme si koberce do konkrétních místností

Zátěžové koberce jsou často využívané ve frekventovaných prostorách, kde se pohybuje hodně lidí anebo kde bývají často špiněné. Proto „zátěžáky“ vidíme ve veřejných budovách, knihovnách a na úřadech, pokud tam ovšem nějaké koberce jsou. Běhouny už se vybavují reprezentativní místnosti, luxusní hotely, rezidenční sídla a kanceláře managerů významných společností. Do dětského pokoje také nemá význam pokládat dražší koberec, který by okamžitě utrpěl újmu častým vyléváním nápojů, drobením zbytků jídla a jinými dětskými nehodami.

Celoživotní investice do ručně tkaného díla

Opomineme-li kanceláře a dětské pokoje, zbývají nám místnosti jako ložnice a obývací pokoje, kam už se jakostní moderní koberce hodí. Orientální koberce jsou ručně tkané v oblastech Turecka, Íránu, Indie, Pákistánu nebo Turkmenistánu. Vždyť ze států starobylé Persie pochází také název těchto koberců. Zajímavou kapitolou jsou i výrobky z Nepálu, jež vynikají zajímavými vzory i jakostní tkaninou. Moderní kusové koberce mohou být i kožené, ovšem puncu nejvyšší kvality dosahují koberce Lori Gabbeh, Nepál, Gabbeh a Chubbi modern (Ziegler). Ačkoliv se počáteční investice do orientálního koberce zdá být vysoká, pamatujte, že tento vklad je celoživotní. Koberec se může jako rodinné bohatsví dědit z generace na generaci a vy touto investicí máte jistotu dobře uložených peněz. Vždyť někdo investuje do zlata, jiný do akcí, další nakupuje nemovitosti a vy můžete nalézt zálibu v dobře vložených penězích do ručně tkaných koberců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − three =