Ski areál Monínec

Na lyže na Monínec

Minulý týden jsme vás v našem článku zvali na lyžování do Herlíkovic. Tento týden se podíváme na pomezi Středočeského a jihočeského kraje blízko města Sedlec – Prčice je Javorová skála, místo vysoké 723metrů. Vzdálenost od Prahy je přibližně 70 km a pokud pojedete například od Benešova tak urazíte vzdálenost kolem 40 kilometrů

Vyražte brzy

Přestože je kapacita parkoviště 550 míst pro plechové příšery přijedete li pozdě nebudete mít kde zaparkovat. Monínec se stává velmi oblíbeným místem jak místních tak i Čtyřsedačková lanovka v areálu Monínecpražských obyvatel a třeba kolem jedné hodiny odpoledne si počkáte na zaparkování i 20 minut. Navíc pokud přijedete v klidu před 9 hodinou budete moci chvíli lyžovat na volné sjezdovce, čehož si musíte užít, protože později již bude „narváno“

Sjezdovka 1200 metrů

Nese název „Velká sjezdovka“ a po pravdě není úplně krátká. Nahoru vás vyveze 4 sedačková lanovka s kapacitou 2500 osob za hodinu a dolu svištíte po nenáročné dobře upravené sjezdovce.

Když nechcete čekat fronty dole (o víkendu strávíte čekáním cca 20 minut) můžete po 600 metrech zahnout doprava a nastoupit na dvoukotvu na které zpravidla žádné fronty nejsou nebo jen minimální. Je zde i menší „Hotelová“ sjezdovka s pomou. Tu jsem však nezkoušel, nemohu posoudit tedy kvalitu ale asi opět bude ideální pro začátečníky i pro děti.

Na sjezdovce lyžujte s maximální opatrností, protože lyžařů je opravdu hodně a jsou ze všech stran. Večerní lyžování od 18 do 21 hodin probíhá také na této sjezdovce. Pokud hovoříme o večerním lyžování tak je „Velká sjezdovka“ druhá nejdelší v republice, kde si můžete večer zalyžovat.

Pro děti školička a pohyblivý koberec

Malé děti budou mít s kotvou nebo sedačkou problémy. Můžete však využít služby instruktorů, kteří se o vaše děti postarají a naučí je lyžovat klidně od 2 let. Přitom využijí 93 metrů pohyblivý koberec, který je pro malé děti opravdu super.

V blízkosti – hned vedle pokladny je i půjčovna lyží. Jestliže máte v plánu nechat děti ve školičce a nemáte vlastní lyže vřele doporučujeme rezervovat lyžařskou sadu předem stejně tak instruktora. I když je jich na místě 15 jsou o víkendu vytížení a proto je relativně malá šance, že byste našli volného instruktora bez předchozí rezervace.

Mapa skiareálu MonínecDěti na koberci a kolem baví Méďa Brumík, kterého určitě potkáte a děti potěší jeho přítomnost. Můžete se s ním i vyfotit 

Příjemná restaurace

Restaurace ve stylu jídelny není předražená a je velmi příjemná zvlášť na posezení po dlouhém lyžování. Velký výběr nápojů i teplého jídla je po celý den a obsluha příjemná – tedy aspoň z naši zkušenosti.

Ceny skipasu běžné

Nepřekvapí vás ani ceny. Jsou naprosto běžné a adekvátní poskytovaným službám. Denní skipas tedy od 9:00 do 16 hodin vás vyjde na 495 korun, odpolední lyžování od 13:00 do 16 hodin na 390 korun a večerko na 280 korun českých. Není to levné ale co je v dnešní době levné že?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 3 =