Na odvoz odpadu si Češi zvou profesionály

Češi jsou v poslední době zodpovědnější v třídění odpadu a nakládání s ním. Počet skládek v přírodě se pod hrozbou pokuty snižuje, podle novely zákona totiž padá zodpovědnost na majitele pozemku, takže lidé raději černou skládku nahlásí. Za správné třídění odpadů zase města své obyvatele odměňují nižšími poplatky za svoz odpadu. Pomocí peněz se pomalu učíme, že s odpadem je třeba jednat zodpovědně. Pokud jde o větší objem suti nebo nepořádku, vyplatí se pozvat si specializovanou firmu.

V Praze realizuje odvoz odpadu Autodoprava Milan Vejšický. Ve svých autech a kontejnerech odváží suť, odpad ze zahrad, z vyklízení, komunální odpad i živnostenský odpad. Postarají se jednoduše o cokoliv, co se nehodí nebo nevejde do barevných popelnic na ulici. Se sloganem Vyvážíme bordel se jim daří už od roku 1992.

Jak probíhá odvoz odpadu?

odvoz-odpaduV režii firmy Vejšický to obvykle vypadá tak, že se na místo nejdříve dovezou kontejnery na odpad. Mají jich několik s nosností od 3 do 12 tun a objemem od 3m3 do 10m3. Je to většinou vhodnější varianta než nakládat přímo do nákladního auta, protože délka přistavení kontejneru se dá dohodnout. Kdo ví, že bude nakládat odpad týden, domluví si odvoz odpadu až za týden.

Po týdnu přijede nákladní auto, Vejšický používá vozy AVIA, Mitsubishi a TATRA. Kontejner plný odpadu se naloží a odveze. Bude provedena odborná likvidace odpadu, firma má povolení k nakládání s odpady a zákazníkům vydává tzv. potvrzení o převzetí odpadu ke zneškodnění, které je často potřebné pro kolaudační rozhodnutí. Nejčastěji si odvoz suti a jiných odpadů objednávají právě lidé, kteří staví, bourají či vyklízí.

Ceny jsou přijatelné. Liší se podle velikosti kontejneru a samozřejmě odpadu. Některé materiály je náročnější zlikvidovat než jiné. Autodoprava Milan Vejšický, která působí hlavně v Praze 5, si s tím však vždy poradí. A pracují i v sobotu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five − four =