Nebojte se nakupovat boty přes internet

Prodej bot přes internet se dlouho pokládal za business pro odvážné. Protože nikdo nevěřil, že my zákazníci budeme ochotni kupovat boty bez vyzkoušení.

Vše je však jinak a boty patří mezi nejprodávanější zboží na internetu. Spotřebitelské zákony nás dnes při nákupech přes internet navíc zvýhodňují a chrání. Takže proč si nekoupit online i obuv? Při online nákupech máme navíc mnoho možností, jak ušetřit.Jednak máme větší přehled o nabídce i o slevách, dále pak máme možnost využívat různé slevové kupóny. Například kupujete-li boty na Bata.cz, vždy se oplatí podívat na Onlinekupony.cz, jestli zrovna nemáte možnost využít některou slevu. A podobné je to i u dalších prodejců obuvi.

Internetové e-shopy kamenných prodejců obuvi nabízí více sortimentu

Obrovskou výhodou nákupů přes internet je, že nejste závislí na tom, zdali konkrétní model bot a jejich velikost je zrovna na dané prodejně. Můžeme opět zůstat u Bati. Kupujete boty pro dítě. Vyberete si model, velikost, zaplatíte kartou a necháte si je poslat buď domů (to pak můžete platbu provést i na dobírku), nebo na prodejnu, kterou máte nejblíž k domovu či po cestě z práce. Zejména u zlevněných výprodejových modelů, které tak rádi nakupujeme, je již sortiment omezen a nenajdete jej na každé z prodejen. Online nákup je proto praktičtější.

Někteří prodejci, jako je Deichmann, nabízí na internetu dokonce speciální online kolekce. Tedy modely bot, které v kamenných prodejnách nenajdete vůbec. A většinou jde o skutečně hezké boty. Snadno si je na stránkách dokonce vylistujete pod záložkou „Pouze online“.

Další důvod, proč nakupovat na internetu, jsou obří online prodejci obuvi

Prodejci, jako je třeba eObuv.cz, žádné kamenné prodejny ani nemají. Přitom sortiment je obrovský a unikátní. Najdete zde známé mezinárodní lifestylové i sportovní značky obuvi a rovněž kvalitní, raději zdůrazňuji, skutečně kvalitní polské značky.

U online prodejců obuvi snadno „odchytnete“ zvýhodněné výprodeje. Obecné, které prodejce vyhlásí v rámci svých sezónních výprodejových akcí, ale i speciální, ke kterým se dostanete jenom přes speciální kupóny. Podívejte se například na slevy do Spartoo, což je další zajímavý prodejce obuvi. Nepůsobí sice v Česku, ale má „české“ ceny, češtinu na stránkách a zejména – zajímavou nabídku bot pro celou rodinu.

Na co při online nákupech nezapomenout?

Především si kontrolujte velikost obuvi v tabulce velikostí. A u každého modelu zvlášť. Vidíte to například v e-shopu Prodeti.cz, který prodává dětské boty. Tabulky velikostí jednotlivých výrobců se mohou lišit.

A pak nezapomínejte na svá zákaznická práva. I když, že se dá zboží, které nám nesedí, vrátit do 14 dnů bez udání důvodu, ví snad každý. Ne každý však ví, že si v botách nemůžete jít na zkoušku zaběhat a až pak je vrátit. Na použité zboží se už 14denní možnost vrácení zboží nevztahuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 2 =