Necháváte si stavět luxusní dům na klíč? Nedělejte stejnou chybu jako ostatní a nechte si navrhnout i jeho interiér

Věděli jste, že návrh interiéru luxusního domu na klíč nebývá pro většinu budoucích majitelů prioritou? Pravdou je, že na stavbu nahlíží ze široka spíše její autoři než investoři. Mnozí z nich si totiž neuvědomují, že ani sebelépe vyřešená stavba navenek nebude funkční, pokud nebude plnit svou úlohu uvnitř. Inspirujte se našimi tipy, jak přistupovat k návrhu interiéru a komu tento nelehký úkol svěřit.

Exteriér luxusního domu na klíč by měl být za každé situace v souladu s interiérem

Nechte si zpracovat návrh interiéru, díky kterému bude váš domov harmonický nejen navenek, ale i uvnitř. Zakrátko si uvědomíte, že kvalita bydlení se neměří podle vzhledu fasády, ale podle efektivního uspořádání vnitřních prostor.

Interiéru je nutné věnovat stejnou péči jako projektové dokumentaci stavby. Výsledný návrh v sobě musí kombinovat praktičnost a estetičnost. Jednotlivé místnosti by na sebe měly navazovat a být odrazem životního stylu členů domácnosti.

Obvyklý postup tvorby interiéru snů

Návrh interiéru se skládá z vizualizace a technických výkresů (návrhy dlažeb, obkladů, osvětlení apod.). K dosažení souladu mezi návrhem a výsledným řešením je zajištění dozoru nad průběhem zařizování.

PRŮBĚH

 • Analýza prostor a zjištění vašich potřeb
 • Prvotní návrh dispozičního řešení
  • Rozvržení jednotlivých místností včetně uspořádání nábytku
  • Předložení orientační ceny i časového harmonogramu
 • Přehled všech použitých prvků včetně materiálů a barev
 • Podrobná 3D vizualizace
 • Technické výkresy
 • Realizace od A do Z
 • Předání hotového díla

Tip: Hodláte se do zařízení vnitřních prostor pustit sami? Prohlédněte si tipy na vkusné zařízení interiéru od designérů.

Spolehlivé tipy pro výběr architekta

Ke spokojené spolupráci je důležitý vzájemný respekt, důvěra a naslouchání. Ze spolupráce, při které má jedna ze stran pocit, že má za každé situace poslední slovo, nemůže vzejít nic dobrého. Výsledné řešení by v sobě mělo kombinovat odborné zkušenosti i dobré nápady ze strany architekta a představy, potřeby a finanční možnosti ze strany vaší.

ZKUŠENOSTI

Zjistěte si, kolik realizovaných projektů už za sebou daný architekt má. Požádejte také o předložení výkresů a fotografií hotových interiérů.

ZNALOSTI

Jen dobré nápady nestačí. Vše, co vznikne na papíře, musí být realizovatelné v praxi. Je proto zcela zásadní, aby architekti disponovali odpovídajícími technickými znalostmi. Klíčový je také přehled o cenách stavebních prací a materiálů.

VKUS

Stejný vkus je pro úspěšnou spolupráci klíčový. Jen stěží si necháte navrhnout interiér od architekta, jehož práce se vám nelíbí. Neméně důležité jsou také vzájemné sympatie.

Bytoví architekti se od designérů neliší pouze vzděláváním

U architekta můžete poptat propracovaný návrh pro realizaci včetně podrobných specifikací jednotlivých prvků. Získáte také doporučení, kde jednotlivé kusy nábytku pořídit a kontakty na místa, kde je nechat vyrobit.

Naopak u bytového designéra můžete poptat „jen“ návrh na rozmístění nábytku či barevné doladění všech prvků místnosti. Designér vám může připravit také návrhy atypického nábytku.

Co dělat v případě, kdy s žádným návrhem nejste plně spokojeni nebo je váš rozpočet natolik omezen, že si luxus v podobě odborné pomoci nemůžete dovolit?

Zkuste si návrh vypracovat sami! Existuje množství online nástrojů, ve kterých si můžete zpracovat vizualizaci zdarma. Poté si můžete sjednat schůzku s odborníkem a konzultovat s ním váš záměr a vytvořené návrhy. Získáte cenné rady a zároveň nezaplatíte tolik jako za komplexní řešení.

Dali byste přednost vlastnímu řešení, nebo návrhu od odborníka? Považujete návrh interiéru od designéra či architekta za vyhozené peníze?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + 4 =