Nejenom centrálním topením lze vytápět různé objekty

Pro mnoho lidí je samozřejmě pohodlné, pokud otočí kolečkem termostatu, a během chvíle je jejich dům či byt příjemně teplý. Ne vždy je to však možné. Například na starých chatách nebo chalupách může vytopení starými kamny trvat i celý den. Je proto dobré mít s sebou záložní možnosti. V tomto ohledu jsou ideální takzvané infračervené zářiče, které výrazně pomohou v tom, aby byl daný objekt mnohem dříve teplí, a vy sami jste tak mohli odhodit své zimní oblečení. Podobně je tuto technologii využívat i ve venkovních prostorách. Často ji využívají třeba zedníci, které díky bodovému teplu mohou být i v těch největších mrazech stále perfektně zahřátí, a díky tomu mohou bez problémů pracovat.

Mimo menších soukromých objektů, nebo venkovních prostorů jsou však i objekty, nejčastěji skladovací nebo výrobní haly, ve kterých je taktéž nutné udržovat dostatečnou teplotu, při které by mohli zaměstnanci v klidu pracovat. Zatímco běžné radiátory by prostor jenom těžko vytopily, kvalitní a velmi výkonné plynové zářiče jsou možností, která je aktuálně jednou z nejvyužívanějších. Stačí jejich umístění na několik míst, a díky teplému vzduchu, který se z nich line, je i seberozsáhlejší hala i v těch největších mrazech perfektně vytápěná.

A pokud o různých možnostech, které se týkají hlavně oblasti průmyslu, mluvíme, potom jsou určitě dobrou volbou takzvané světlé zářiče. I ty najdou své místo nejenom v halách, a rozhodně patří mezi velmi sofistikované řešení. Fungují totiž na principu vytváření infračervené energie, která vzniká díky spalování, a to v unikátní keramické destičce, která tak může dosahovat teplot, které se blíží jednomu tisíci stupňů Celsia. A právě ta doslova „sálá světlo“, a tak dokáže vybraný objekt vytápět. Navíc tyto zářiče mohou pracovat v celé řadě poloh, a tak jsou ideální také i pro zavěšení na stropní konstrukce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − 10 =