Nejlepší úložný prostor? Vestavěná skříň nebo nábytek na míru

Přehledné uskladnění věcí je výhra. Moderní doba klade na úložné prostory velké nároky, a pokud bydlíme v malém bytě, není někdy lehké se tam „vejít“. Bez pečlivého výběru nábytku se neobejdeme. Efektivním způsobem je nechat si vyrobit skříně na míru, využít každou možnost, například i prostor pod postelí, pod schody, ve výklenku, v případě podkroví i na zkosených stěnách. K nejoblíbenějším řešením pak patří skříně vestavné.

Využít každý milimetr

Většinou platí, že čím větší kapacita skříně, tím lépe. Pečlivě proměřené vestavěné skříně na míru umožní využít každý milimetr dostupného prostoru. Je to určitě lepší, než neustále dokupovat nový nábytek, což „leze do peněz“, a navíc se vám asi nepodaří vše dokonale sladit ve stejném stylu i se staršími kousky. Vestavěná skříň poslouží v domu i v panelákovém bytě. Nejlepší je myslet na ni už při návrhu domu, ale vytvořit ji můžeme při rekonstrukci i za běžného provozu bytu, jen to bude o něco náročnější. Žádat si to bude větší či menší stavební úpravy, záleží na konkrétní situaci.

Netřeba dělat kompromisy

U běžně dostupných skříní je šance, že se přesně trefíte rozměry do prostoru, který je k dispozici, velmi malá. Pak se dělají zbytečné kompromisy a většinou zůstanou nějaké centimetry nevyužité. U skříní na míru si můžete určit nejen jejich rozměry, ale i vnitřní uspořádání, materiál, barvu a celou konečnou podobu. Cena sice bývá o něco vyšší, ale funkčnost ji vyváží. Problémem nebývá ani nerovná a zkosená zeď. Líbí se vám velké množství nižších poliček, toužili jste odjakživa po velkém prostoru pro zavěšení věcí na ramínka nebo vám vyhovují spíše hlubší police, kam si prakticky uspořádáte věci v krabicích a organizérech? Nic není nemožné.

Skříň, která zapadne do interiéru

Obrovskou výhodou je fakt, že vestavěné skříně splynou s interiérem. Nebudou působit jako „pěst na oko“ a je možné, že si jich návštěvy ani nevšimnou. Nezasáhnou negativním způsobem do běžného povozu domácnosti, nebudou překážet, zkrátka vyhoví vašemu běžnému životu. Profesionální studio vám připraví 2D nebo 3D návrh, takže uvidíte vaši skříň v akci a budete moct doladit potřebné detaily ještě před její výrobou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 − two =