Nenechte si ujít své podnikatelské úspěchy

Znáte historii finančního podnikání a nejstarší banky světa? Víte, jaké typy institucí přežívají věky a co ve skutečnosti znamená slovo bankrot? Nedejte se mýlit, věci mohou být ve skutečnosti jinak, než se zdají.

Podnikání lidstvo provází věky. Zajímavou oblastí je pak specificky finanční podnikání, kdy první banky vznikaly velmi brzy a často za ne příliš příznivých okolností. Podnikatelský duch je však nezlomný a mnohé z nich přežily až do dnešní doby. Umožnily tak mnoha začínajícím podnikatelům realizovat jejich plány, které by se bez zapůjčení potřebné částky uskutečnit nedaly.

Historie provázená bankami

Výraz banka vychází z italského slova „banco“, které označovalo lavici, na které měli staří bankéři vyložené mince zhotovené ze vzácných kovů. Slovo bankrot pak pochází z italského výrazu „banca rotta“, což znamená zlomená lavice, tedy doslovně praktické ukončení obchodování.

Nejstarší bankou světa je proslulá Banca Monte dei Paschi di Siena. Byla založena již roku 1472 a původně měla sloužit především chudým občanům. Nyní pracuje pro zhruba 5,3 milionů klientů na světě. O více než sto let později pak byla v německém Hamburgu založena Berenberg Bank, a to roku 1590 bratry Paulem a Hansem Berenbergovými. Tato banka byla pak vždy i nadále vlastněna příslušníky této rodiny. Třetí historickou příčku zaujímá švédská Sveriges Riksbank, která svou činnost provozovala již v roce 1668 a u jejího založení stál Johan Palmstruch.

Od plánů ke skutečnosti

Nemáte-li pro vaše podnikatelské záměry aktuálně potřebnou sumu, nebojte se obrátit na některou z bank na trhu. Jsou zde pro klienty a v dnešním konkurenčním prostředí se musí velmi snažit jim vycházet vstříc. Vy si určete podmínky a hledejte tu pro vás nejlepší finanční instituci, která vám zajistí půjčku, úvěr či podnikatelský účet.

Jakou půjčku zvolit?

Na trhu existuje nesčíslně více či méně atraktivních příležitostí, ze kterých lze vybírat. Jako zajímavá možnost se jeví i produkt s názvem mPůjčka Plus – půjčka od mBank, jejíž podmínky je možné zvýhodnit i uzavřením pojištění schopnosti splácet.

V případě ztráty vašeho zaměstnání či vzniku pracovní neschopnosti je pak uskutečněno dvojnásobné plnění. V případě pojistného plnění kromě splátky obdržíte i stejnou částku bez vázanosti jejím účelovým využitím. Toto plnění je uskutečněno již po 30 dnech od vzniku pracovní neschopnosti či ztráty pracovní pozice. Pojistné plnění je možné vyplácet i se zpětnou platností.

Především však uzavření tohoto typu pojištění zajistí snížení úroku na hladinu 7,9 % ročně oproti úrokové variantě 9,9 % ročně, není-li toto pojištění nasmlouváno. Půjčka může být vyřízena velmi flexibilně prostřednictvím internetové žádosti. Banka reaguje operativně a vysílá v případě potřeby i kurýra, který zajistí předání dokumentů s originálními podpisy.

Konsolidace či převedení půjčky?

Možností jak si finančně výrazně ulevit a nemuset platit nic nadbytečně, je praktický krok ve formě konsolidace půjček a úvěrů. Konsolidace znamená, že se několik různých finančních závazků sloučí do jediného. Získáte tak nejen vyšší přehled o veškerých skutečnostech, ale dochází i tak k vyloučení duplicitních poplatků, které nastávají z důvodu participace různých finančních institucí. Nyní budete klientem pouze jediné z nich či instituce zcela nové. Především však máte šanci dosáhnout příznivější úrokové míry. Rovněž si můžete dle svých podmínek upravit výši splátek a termíny jejich plateb.

Správně provedená konsolidace vám tak zajistí úsporu na úrocích a všech poplatcích, prodloužení či zkrácení doby splácení – dokonce zařídí i navýšení půjčené částky. Nejlepší strategií je však zapojit do těchto úvah finančního poradce, který vám zajistí na základě svých znalostí optimální podmínky pro realizaci konsolidace u instituce, která je pro vás celkově nejvýhodnější.

Další velmi praktickou taktikou je pak převedení vaší staré půjčky k jiné bance. Na trhu se jedná o častý krok a nabídek, kterých lze využít, je skutečně mnoho. Například jedna z bank nabízí předložení nejpříznivější nabídky. RPSN, tj. roční procentní sazbu nákladů, pak zaručuje snížit o 0,2 % pod hladinu hodnoty, se kterou operují konkurenční instituce. Hranice je však ve výši 4,9 % p. a. Do banky stačí přinést k posouzení pouze návrh smlouvy nebo vlastní smlouvu pro bezúčelový a nezajištěný spotřebitelský úvěr od jiné banky. Platí však, že nesmí být starší jednoho měsíce.

Dnes platí rychlost

Chcete-li si vyřídit půjčku či úvěr nebo založit podnikatelský účet, vše lze zajistit rychle a z domova prostřednictvím internetu. Postačí zadat údaje do online žádosti a banka vás již bude sama kontaktovat. Veškerou komunikační iniciativu po odeslání vaší žádosti pak na sebe automaticky přebírá banka, která za vámi v případě potřeby vypraví i kurýra, který přiveze a odveze dokumenty v listinné podobě. Nemusíte si tak dělat starosti se zajištěním originálních podpisů. Samozřejmě vše lze zařídit i prostřednictvím finančního poradce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 4 =