Nepodceňujte zabezpečení školy!

Bezpečnost dětí ve školách je v poslední době často diskutovaným pojmem. Jsou děti na českých školách v bezpečí? Tuto otázku si pokládá jak laická, tak i odborná veřejnost. A především snad každý rodič. Realita je taková, že stoprocentně zabezpečit české školy dle slov odborníků bohužel nejde. Ale jde jejich bezpečí alespoň výrazně posílit.

Zabezpečení školy je pro její vedení prvořadým úkolem. Já osobně, abych se dostala do zamčené školy své dcerky, musím zazvonit na sekretariát ředitele. Představit se a sdělit, do jaké třídy dcerka chodí. Na základě těchto informací pak jsem do školy vpuštěna. Jiné to však je, když dveře otevře některý ze školáčků. Pak se do budovy dostanu poměrně snadno.

Jsou čeští školáci ve školách v bezpečí?

Nejenom já coby rodič se tak ptám, zda je tato forma ochrany dostatečná. Jednou věcí jsou sofistikované bezpečnostní systémy a druhou důslednost těch, kteří je ovládají. My se v následujícím článku zaměříme na ty bezpečnostní systémy. Těmi se zabývá například renomovaná společnost Novatec Sicherheitstechnik s.r.o., v jejímž portfoliu naleznete celou řadu produktů, které ze školy či školky udělají v podstatě nedobytné území. Alespoň se k tomuto stavu přiblíží.

Mějte přehled!

Základem je stoprocentní přehled o veškerém pohybu na půdě školy. K tomu například slouží například bezpečnostní interkomy. Jedná se o speciální programy zajišťující pečlivou kontrolu všech osob, které ve škole nemají co dělat. Jak těch přicházejících, tak těch odcházejících. Díky nim má vedení školy maximální přehled o osobách, které do školních prostor vstupují i je opouštějí.

S bezpečnostním interkomem budete v obraze

Interkomy společnosti Novatec však jdou o poznání dál. Například umožňují propojení s dalšími bezpečnostními a kamerovými systémy s funkcí rozpoznání obličeje, které jsou téměř stoprocentní zárukou toho, že do objektu nevnikne nikdo nepovolaný. Zařízení, jehož ovládání v mnohém připomíná chytrý telefon, je navíc maximálně odolné – proti vodě, mechanickému poškození a umožňuje i komunikaci se sluchově postiženými.

Chytré přístupové systémy

Dveřní interkomy společnosti Novatec je samozřejmě možné nakombinovat i s přístupovými systémy. Přístupová jednotka může mít formu klávesnice, čtečky RFID karty nebo třeba čtečky otisků prstů. Jednoduchá je její instalace, konfigurace i následná manipulace. Výsledkem je maximálně zabezpečený objekt, do nějž se dostanou jen ti, kteří pro vstup mají oprávnění. A nikdo jiný!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 15 =