Ozvučení pro školy aneb konec tradičních zvonků?

Vzpomínáte si na ten otravný zvuk zvonku, který za vašich školních let ohlašoval začátek hodiny nebo přestávky? Dnešní děti už ho možná nepoznají. Na některých školách totiž toto otravné řinčení nahrazují příjemnějšími melodiemi.

Za příjemnější melodie mohou nové systémy ozvučení pro školy. Zřejmě si pamatujete rovněž na školní rozhlas. Reproduktor býval v každé učebně a ředitel jím vyhlašoval informace o rodičovských schůzkách, ředitelském volnu nebo jiných událostech. Rozhlasy jsou ve školách dodnes, stále jde o nejlepší způsob, jak všechny informovat o nějaké novince. Jsou ovšem poněkud modernější než kdysi.

Všechno řídí jedna ústředna

Srdcem celých ozvučovacích systémů ve školách je ústředna. Ta vypadá trochu jako hifi sestava. Má přehrávač na CD, umožňuje přehrávat i z USB flash disku či paměťové karty. Dostanete k ní ovladač i mikrofon. A často právě i melodie zvonění.

Firma EL-MIK se rozhlasovými systémy a ozvučováním zabývá již od roku 1994 a velmi často dodává rozhlasy pro obce a ozvučení do škol. Spolu s ústřednou melodického zvonění svým zákazníkům dává i SD kartu a na ní jsou k nalezení nejrůznější melodická školní zvonění do škol. Ředitel si tedy jen vybere, na centrále se nastaví požadovaný čas a ona pak v daných intervalech sama přehrává zvonění.

I hodiny na škole mohou být řízeny centrálně

Ve třídách či na chodbách jsou obvykle umístěné hodiny. Je velmi důležité, aby byly synchronizované, a proto se toto zařizuje rovněž přes centrální ústřednu. Dokáže synchronizovat digitální i analogové hodiny, automaticky se postará například o přechod zimního a letního času. Kromě toho jsou naprogramované údaje nezávislé na napájení, bez zdroje elektřiny bude vše fungovat minimálně týden.

Jak tedy vidíte, při instalaci nového školního rozvrhu se často buduje kompletní moderní systém, nikoliv jen ozvučení. Více informací vám poskytne firma EL-MIK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − nine =