Novinky z CES 2013 část 2

V druhé části se podíváme tak trochu na televize jak je vidí Panasonic, zjistíme, že Intel má inovovaný procesor pro mobilní zařízení a podíváme se na mobilní telefony, které také byly součástí tiskových konferencí výrobců.

 

Nastavte si svou úvodní obrazovku na TV Panasonic

Chytrá zařízení budou již brzy v našem obýváku, kuchyni a koupelně. Zůstaňme však zatím v obýváku, kde se těchto zařízení doposud vyskytuje zatím asi nejvíce.

panasonic_my_screenNové televize od Panasonicu si totiž každý člen rodiny může nastavit podle svého. Každý člen může mít svou vlastní home screen, kde si nastaví například kalendář, seznam oblíbených pořadů a další. Televize si přední kamerkou “osahá” každého uživatele a pak, když si někdo sedne k televizi rozpozná jeho obličej. Co bude dělat televize, až si k ní sedne celá rodina? To zatím nevíme 🙂

 

Atom – základní stavební prvek od Intelu

Bez kompromisu Intel ohlásil že příští generace mobilních zařízení přesněji tabletů ve Windows 8 bude osazena novým procesorem se 4 jádry vyráběného mikroarchitekturou “Bay Trail” V praxi by to mělo znamenat zejména zdvojnásobení výkonu a snížení energie.

 

Sony Xperia Z – nový vlajkonoš SonyMobile

Full HD jen v televizorech? Kde že ty loňské sněhy jsou…Sony představila nejnovější model s označením Xperia Z. Ten je přímo našlapán tím nejnovějším hardwarem. 4 sony_xperia_zjádrový procesor, 2GB RAM, 13MPx fotoaparát s podporou HDR ale především i 5 palcový displej s FULL HD rozlišením. PS: Lupu sebou 🙂 Sony Xperia Z bude zajímavá také tím, že bude mít funkci, která po zhasnutí displeje dočasně vypne energeticky náročné aplikace. Uspoříme tak náročnost telefonu na baterie a bude nám za odměnu prodloužena její výdrž. Snad…

 

alcatel_one_touch_idol_ultra

Supertenký Alcatel One Touch Idol Ultra

Vypadá, že zde máme opět nejtenčí telefon na světě a jsem zvědav, jak dlouho tato informace bude pravdivá. Alcatel OT Idol Ultra má totiž v pase jen 6,5 milimetru a to je teda „síla“. Ani uvnitř to nevypadá na propadák. Dvoujádrový proceosr, 4,7 palcový HD AMOLED displej a 8 MPx fotoaparát jsou příjemnými předpoklady pro dobré prodeje. Už teď se mi líbí 🙂

 

Idol, který přibral v pase

Druhým modelem Alcatelu odvozeným od modelu OT Idol Ultra je také Idol, který však už Ultra není. I tak je jeho tloušťka v pase pouhých 8,15mm, což je stále super hodnota. Zmizel AMOLED displej a místo něj se budeme muset spokojit s IPS displejem.

 

Alcatel One Touch Scribe HD

Tabletofony dohnaly i Alcatel, který se 5 palcovým displejem představuje na tomto pro Alcatel ne příliš oraném poli. A to není vše. Premiéru v modelu Scribe HD zažije také čtyřjádrový procesor, který Alcatel ve svých produktech použije zcela poprvé.

 

Nakonec opět LG – i robotický vysavač umí mluvit

Titulek vás měl nalákat, ale není zcela pravdivý. Robotické vysavače od LG budou mít v sobě kamerku a reproduktor a tak pokud budete zrovna pryč a potřebujete něco lg_roboticky_vysavacvzkázat dětem nebo manželce přijedete robotickým vysavačem LG až k dětem či manželce a přes telefon či tablet jim sdělíte zprávu. Slyšet budete právě v reproduktoru robotického vysavače.

LG toho předvedla se své chytré domácnosti mnohem více. O chytrých troubách jsem psali již v našem článku věnovaném chytré budoucnosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − eight =