Nový skútr na jaro

Můj starý skútr už dosluhuje, a protože podle meteorologů byl tento víkend poslední záchvěv zimy, začínám se už pomalu těšit na jaro a s tím i na trávení času po výletech. A takový skútr pro dva je prostě na výlety ideální. Měl jsem skútr o obsahu 50ccm, ale od 19 ledna 2013 mohu s klasickým řidičákem skupiny B řídit i skútry do 125ccm.

 

Skútry Kentoya

Začal jsem už pomalu hledat na internetu jaký asi skútr by mohl být můj další. Přestože mohu nyní řídit i skútry s obsahem 125ccm zůstanu věrný „padesátce“. Přeci jen Skútr Kentoya model Eagle King - vyrábí se v 50ccm i 125 cmmsilnější motor by mě sváděl k rychlejší jízdě, což by pak mohlo skončit nějakou ošklivou dopravní nehodou.

Protože se zrovna nechci zbavit všech peněz, které mám, uvažuji o nákupu na splátky. I toto bylo mé kritérium, podle kterého jsem hledal skútr, který si vyberu  Po několika hodinách hledání jsem našel skútry Kentoya, které znám již delší dobu, ale nikdy mě nenapadlo podívat se na stránky dodavatele pro český trh.

 

Nabídka služeb

Byl jsem překvapený nabídkou služeb, které jsem na webu našel. Pro mě nejdůležitější je nákup na splátky bez navýšení. To je super, zaplatím jen akontaci a pak jen 9 splátek, žádné navýšení. Skútr si samozřejmě odvezu ihned po zaplacení akontace. Dobré je, že není potřeba potvrzení o příjmu ze zaměstnání, protože máme v práci nepříjemnou účetní.

Stačí pouhé dva doklady totožnosti, tak si s sebou vezmu řidičák a občanku, což jsou doklady, které stejně nosím pořád u sebe. Navíc vám ke každému skútru dají zámek a box Čiistě dámská záležitost - Kentoya Sole Miozdarma, takže ušetřím za nutné vybavení, které bych si stejně koupil a za ušetřené penízky se podívám na nějakou přilbu.

Zajímavou službou zákazníkům je i bazar, v kterém koupíte bazarové skútry. Tento skútry bazar nabízí závodní skútry cca 2 roky staré. Kentoya si tyto skútry velmi dobře Skútr Kentoya model Eagle King - vyrábí se v 50ccm i 125 cmm. Detail řídítekprověřuje po technické stránce a tak vám dává 6 měsíční záruku na toto použité zboží a to nejen na skryté vady, ale prostě na všechno. Pokud tedy nechcete investovat do nového skútru a stačil by vám zánovní ušetříte několik tisíc korun, když se podíváte po skútru bazaru Kentoya.

 

Elektrokolo – když se vám nechce šlapat

Když jsem si stránky se skútry Kentoya prohlížel, přes rameno se mi dívala přítelkyně, která mě neustále nutila podívat se na eletrokola, která také Kentoya nabízí. Z nabídky si hned jedno elektrokolo vyhlídla, prý až pojedeme na kole, bude jezdit na elektrokole a nebude muset do kopců šlapat. No jsem zvědav, zda mi i za pomocí elektromotoru bude stačit.

Výhodu ale eletrokolo určitě má. Nepotřebujete na něj totiž řidičák, ba dokonce ani helmu. Ta je povinná pouze pro osoby mladší 18 let. Na jedno nabití je elektrokolo Když se vám nechce šlapat pomůže elektrokoloschopné ujet 30 až 60 kilometrů, takže by přítelkyně mohla navštěvovat svou kamarádku na elektrokole, aniž by musela šlápnout. Dobíjení trvá jen přibližně 4 hodiny a stačí k němu obyčejná elektrická zásuvka, takže by si kolo mohla dobít i u kamarádky, stejně spolu vždy dlouho debatují o mužských.

Teď už mi zbývá jen jedna věc. Vybrat si z široké řady modelů ten pravý skútr pro mě. Moc se však v parametrech nevyznám a tak bude rozhodovat design, který se mi u těchto skútrů líbí. Podívám se na doprodejové modely, kde mě zaujala nízká cena. Co na tom, že budu mít model starší modelové řady, hlavně, když je skútr nový a bude dobře sloužit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 1 =