Odlehčete svému zdraví a přejděte na elektronické kouření

Nedáte bez cigarety ani ránu? Nejste sami. Odvykací kůry nebývají vždy bezproblémové a ne z každého kuřáka se po nich stane zavilý nekuřák. Způsoby, jak svému zdraví ale alespoň trošku ulevit, naštěstí už existují. Jedním z nich je elektronické kouření.
Z elektronických cigaret se pomalu stává trend v odvykání kouření. V mnohých ohledech se podobají klasickým inhalátorům, jejichž prostřednictvím uživatel inhaluje různé nikotinové směsi.

Klasická, nebo elektronická?

Samotná elektronická cigareta bývá ve tvaru trubičky, jež na pohled připomíná cigaretu klasickou. Ve skutečnosti se ovšem jedná o důmyslné elektronické zařízení, jehož podstatou je elektrický obvod napájený baterií. Jak to celé probíhá?

Atomizér a žhavící spirála

Základní složkou elektronické cigarety je atomizér a přidružená žhavící spirála, která je zdrojem následného dýmu. Po vdechnutí vzduchu z e-cigarety se atomizér aktivuje a ze zásobníku se odpaří dávka nikotinové směsi. Na druhém konci trubičky se zapne LED dioda simulující skutečné hoření. To v kuřákovi evokuje dojem, že kouří skutečnou cigaretu.

Vlk se nažral, kůzlátka zůstal celá

K hoření jako takovému a s ním spojenému vdechování škodlivých látek ovšem při inhalaci nedochází. Kuřákovy smyslové vjemy jsou v tomto směru tak trošku ošáleny, aneb, jak se říká, vlk se nažral, ale kůzlátka zůstala celá. 

E-cigareta, nebo vaporizér?

Na podobném principu funguje i vaporizér, což je zase přístroj sloužící k vaporizaci (vypařování). Ve své podstatě se jedná o jinou formu inhalace. Vaporizace je každopádně způsob, jak z bylinek dostat to nejlepší (vaporizér – byliny). A to včetně konopí (vaporizér – konopí), jehož držení samozřejmě stále musí být v souladu se zákony ČR. Při vaporizaci tak stejně jako při užívání e-cigaret nedochází ke vdechování škodlivin. Kuřák tak opět nevdechuje karcinogeny a další škodlivé látky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six − 5 =