Palivové dřevo ve 3 různých typech: Jaký je ten pravý pro vás?

Dřevo je velmi oblíbeným palivem. Jde o obnovitelný zdroj energie, navíc už dnes rozhodně neplatí, že by topení dřevem znamenalo spoustu práce. Záleží na tom, v jaké formě si své palivové dřevo objednáte.

Pochopitelně jde rovněž o to, co je v oblasti, kde bydlíte, dostupné. Například palivové dřevo Praha můžete získat ve třech různých typech.

Na metrové palivové dřevo se musí se sekyrkou

Jednou z variant je metrové palivové dřevo. Hůře se s ním manipuluje, protože metrové kusy jsou přece jenom docela těžké. Kromě toho si je musíte sami nařezat a naštípat. Toto je tedy ideální varianta, pokud máte doma pilu a práce se sekyrkou vám není cizí. Oproti již štípanému dříví ušetříte, nicméně budete si muset vyhradit pěkných pár hodin času na zpracování. Volba je na vás.

Štípané palivové dřevo je pravděpodobně nejoblíbenější

Lidé 21. století jsou pohodlní, a tak si daleko častěji objednávají již štípané palivové dřevo. Dodává se sypané a to, kam vám ho přesně vysypou, záleží na domluvě. Mnohé firmy jsou schopné ho za příplatek i narovnat do vašeho dřevníku. Nemusíte s ním mít tedy vůbec žádnou práci.

Balené palivové dřevo se hodí lidem bez dřevníku

Štípané dříví je dodáváno na paletách, případně v pytlích. S pytli se samozřejmě daleko lépe manipuluje, navíc mohou posloužit i místo dřevníku. Jestli doma nemáte žádný přístřešek, kde byste mohli uskladnit dřevo, je možné si ho objednat v tzv. Woodbagu. Woodbag je speciální pytel ze silné prodyšné tkaniny, který stačí přikrýt shora plachtou. Vzduch uvnitř pytle dobře cirkuluje, a tak v něm dřevo může prosychat, aniž by se zapařilo. Firma vám doveze celý Woodbag, složí ho na místo a vy jste absolutně bez práce.

Vidíte, že topení dřevem nemusí být dřina. Metrové či štípané dříví seženete skoro u každého dodavatele palivového dřeva. Balené palivové dřevo ve Woodbagu pořídíte u společnosti Drevoo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + 15 =