Patentovat je možné všechny vynálezy na světě

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč si společnosti jako Apple, Microsoft, Google, Toyota a další neustále něco patentují? Z jejich jednání to skoro vypadá, že je to jádro komerčního úspěchu. A ono to tak skutečně je.

Pokud vymyslíte podstatný vynález pro lidstvo, měli byste si ho dát patentovat. Udělat to může každý běžný člověk. A jestli si nejste jistí, jak moc podstatný vynález to je, měli byste si ho pro jistotu patentovat taky. Nikdy totiž nevíte, jak to dopadne. A kdyby se váš nápad náhodou ujal, bez patentu byste mohli přijít o hodně peněz.

Změňte nápad ve vlastnictví

Patent změní váš nápad ve vlastnictví, které může generovat příjmy. Právo na vynález totiž pak máte jen vy. Vlastníte licenci, kterou sice můžete poskytnout dalším firmám, ale získáte za to další peníze a jste v právu diktovat si podmínky.

Hlavně ale zamezíte ostatním firmám, aby dělaly kopii vašeho výrobku nebo si ji dokonce nechali patentovat. Kdyby to někdo nerespektoval, u soudu s nejvyšší pravděpodobností vyhrajete. Patenty z patentového úřadu jsou jasným důkazem, že váš výrobek je originální a vymysleli jste ho právě vy.

Dejte najevo, že váš vynález stojí za to

Pořízením patentu jasně ukážete, kdo tady má navrch. Konkurenci často úplně odradíte, netroufne si přijít na trh se zkopírovaným produktem. Dobře to působí také na investory. Fakt, že jste vlastníkem patentu, rozhodně zvyšuje šanci sehnat kapitál. Ocení vás i zákazníci, kterým ukážete profesionalitu ve svém oboru.

Jak probíhá žádost o patent

Nejdříve je dobré si v rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví vyhledat, zda už někdo nevlastní patent na věc, kterou si chcete přihlásit vy. Pak je to jen záležitost papírování, zaplacení poplatku a čekání. S vyřízením vám pomůže třeba firma eTuls International CZ, která je schopná zařídit i zahraniční patenty. Pamatujte, že patentovat se dají všechny vynálezy na světě (za vynález se nepovažují matematické a vědecké teorie, hraní her a podobné výjimky) a je to dobré preventivní opatření, jak v budoucnu nepřijít o spoustu peněz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − twelve =