Plánujete výlet do Českých Budějovic? Poradíme co navštívit a kde se ubytovat

České Budějovice zcela určitě patří mezi města, která jsou nádherná pro řadu svých historických památek. Charakter a velikost města je však takový, že ho jenom těžko zvládnete projít za jediný den. A i proto nezapomínejte na levné ubytování. České Budějovice nabídnou v tomto směru řadu penzionů, ale nás nejvíce zaujal ten s názvem U Zelené ratolesti.

Penzion nabízí jednolůžkové až třílůžkové pokoje s možností přistýlky, kvalitní vybavení, příjemný personál a všudypřítomnou čistotu. Jako hosté si navíc můžete užít i špičkové gastronomie s možností bezlepkové nebo vegetariánské stravy, kterou je možno objednat předem. K tomu přidejte i skvělé pivo v restauraci Kozlovna, možnost parkování, nebo dokonalý historický nádech budovy, ve které je penzion umístěn. To vše zaručeně přispěje k vašemu dokonalému pobytu.

Co zaručeně stojí za návštěvu?

Kde se tedy ubytovat již víme. Nyní je určitě důležité zmínit, kam vyrazit za poznáním zajímavých historických míst. Ty jsou soustředěny hlavně do centra města, kde jistě dominuje náměstí Přemysla Otakara II. Na něm však najdeme i barokní radnici, nebo také Samsonovu kašnu.

Další významnou památkou je ale i katedrála svatého Mikuláše, a k ní přilehlá významná dominanta známá jako Černá věž. To však není jediné církevní stavba ve městě. Druhou obdivuhodnou je totiž dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie. Ten najdeme nedaleko Piaristického náměstí.

Ideální i pro cykloturistiku

České Budějovice jsou však i skvělým výchozím bodem pro všechny milovníky cyklistiky. Na kole lze vyrazit třeba do Hluboké nad Vltavou, kde zaujme nádherný zámek, do vsi Hosín, hornického městečka Rudolfov, ale i obce Dobrá Voda. A jelikož výše zmíněné ubytování v Českých Budějovicích nemá problém s tím bezpečně uschovat vaše kola, byl by doslova hřích si je při cestě do tohoto města nevzít, a nemít tak možnost poznat i jeho okolí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + seventeen =