Podle čeho si lidé na cestách vybírají restauraci?

Hledáte místo, kde se dobře najíte? Ve městě, kde bydlíte, už to asi není nic složitého, ale jakmile se vydáte na výlet nebo dovolenou, nemůžete se vydat nikam, kde je to osvědčené. Podle čeho lidé dobrou restauraci vybírají? A podle čeho vybíráte vy?

Hygiena na prvním místě

Základním faktorem při výběru, kam se půjdete najíst, je čistota. Nevýhodou je, že to nejlépe poznáte až při osobní návštěvě. Pokud se chystáte rezervovat stůl v restauraci, určitě si přečtěte pár recenzí. O špíně a nebezpečných potravinách se z nich určitě dozvíte.

Pročtěte si názory jiných

Je snadné se dostat do nekonečného koloběhu. Tahle restaurace má čtyři hvězdičky, ale někdo si stěžoval na nedovařené brambory. Ta druhá má pět hvězdiček, ale zase jen dvě recenze. Průvodce doporučuje tuhle třetí, ale na Yelpu má jen tři hvězdičky. Jak se pak můžete vůbec rozhodnout?

Doporučujeme řídit se hlavně podle počtu hvězd, to je nejobjektivnější. Pokud vás nějaká konkrétní restaurace zaujme, přečtěte si textové recenze.

restauraceZarezervujte si stůl dopředu

Většina lidí v cizím městě hledá restauraci metodou „kdo hledá, najde“, prochází se po městě nebo zapátrají v mapě. Co kdybyste místo toho zkusili naplánovat to už doma? Pokud cestujete po Česku, doporučujeme systém Restu, který funguje jako vyhledávač poctivých českých restaurací. Zároveň vás za každou návštěvu restaurace odmění. Zmiňujeme ho ale především proto, že v systému lze jednoduše do vyhledávání zadat například restaurace zlín, omezit výsledky na bezlepkové/mexické/italské nebo jiné restaurace a vyhledat si, co se vám bude líbit. Pak už půjdete najisto.

Zeptejte se místních

To je upřímně asi ta nejcennější rada. Místní obyvatelé vám totiž poradí opravdu dobré podniky. Znají místní restaurace daleko lépe než průvodce a poskytnou věrnější informace než restaurace recenze. Takže pokud aspoň trochu ovládáte jazyk země, kam cestujete, tohle vyzkoušejte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + 13 =