Podnikání a jeho největší výhody v kostce

Podnikání má sice svoje úskalí, ale také nesmírné výhody, které jistě každého z vás velice zajímají. Pojďme se tedy podívat, jak je to s výhodným offshore podnikáním, jak podnikat v daňových rájech a jak odvádět dividendy.

Výhodné offshore podnikání

Některé země jako je například Kypr nebo Maďarsko zdaňují již zmíněné offshore společnosti velice nízkou nikoliv však paušální daní. Společnost má všechny potřebné náležitosti – své akcionáře a výkonného ředitele.

Proč mít svoji společnost v zahraničí? Odpověď na tuto otázku je velice jednoduchá – vysoké úlevy na daních a tím pádem větší zisky pro vaše podnikání, které z offshore podnikání vyplývají. Podnikat v zahraničí se v současné situaci vyplácí nejvíce.

Podnikání v daňových rájích

Kdo by nechtěl podnikat v daňových rájích a odevzdávat státu opravdu to nejmenší minimum? Ano, i takové možnosti opravdu jsou, ale bohužel v žádném případě v ČR, ale daleko za hranicemi. Doslova daňové ráje jsou například na Seychelských ostrovech, Dominikánské republice a dalších státech, které jsou takto označovány.

V těchto státech jsou minimální daňové odvody, proto je to doslova rád pro zakládání offshore společností. Jak se říká – minimalizovat svoje náklady a maximalizovat výdělky. Přesně toto jsou hlavní přednosti offshore podnikání.

Odvody z dividend

Vzhledem k nové novele zákona (zákon o zdravotním pojištění) nastali pro podnikatelé nové výdaje s tím spojené. Jedná se o občany ze Slovenské republiky, které by měli z příjmů z dividend dosáhnutých v roce 2011 platit zdravotní odvody až ve výši 10%.

Tyto zdravotní odvody z dividend mají v momentální chvíli strop nastavený zhruba na 2700EUR. Plánovaná změna legislativy však naznačuje, že se bude pravděpodobně maximální výška zdravotních odvodů zvyšovat, nebo se zdravotnické odvody z dividend úplně zruší a nahradí ji daň z dividend.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven − four =