Pohlednice do celého světa

Není to tak dávno, co jsme ještě neznali internet a email. Pokud jsme chtěli něco sdělit svým blízkým, použili jsme k tomu telefon nebo služby pošty. Klasická pohlednice či dopis téměř vymizely z našeho života, ke každodenní korespondenci používáme emaily a smsky. Je to celkem škoda, protože tyhle formy komunikace můžou někomu přijít neosobní a kouzlo ručně psaného textu se nenávratně vytratilo. Na druhou stranu je nutno dodat, že používání moderních technologií je rychlejší a i levnější než klasické psaní, které v závislosti na vzdálenosti může putovat i několik dnů, než se dostane do rukou adresáta. Pokud se vám stýská po odesílání klasických pohlednic a zároveň byste chtěli dostávat pohledy ze všech koutů světa, máme pro vás řešení.

Vybuduj si sbírku pohlednic

Je to jednodušší než si myslíte. Díky kamarádovi jsem se dozvěděl o stránkách Postcrossing.com, díky kterým můžete dostávat pohlednice od zcela neznámých lidí z celého světa. Princip je jednoduchý, na stránkách se zaregistrujete, vyplníte si svůj uživatelský profil a následně si zažádáte o adresu, na kterou pošlete svůj první pohled. Ta vám bude zaslána na mail zároveň s odkazem na profilZlin I adresáta. Spolu s adresou dostanete i identifikační číslo, které musíte na pohlednici uvést. Je to z důvodu vaší identifikace, adresát po obdržení pohledu toto číslo zadá do systému a tím potvrdí přijetí psaní. Vám se následně přičte na vaše konto vzdálenost, kterou váš pohled urazil.

Po odeslání a potvrzení dvou pohlednic se v systému aktivuje i vaše adresa a tak v brzké době můžete očekávat pohlednice i ve své schránce. Kouzlo je v tom, že nikdy nevíte odkud vám další pohled přijde. Já po své registraci dostal adresy  do Běloruska a Holandska, kamarád který mě k tomu přivedl posílal pohlednice už i na Taiwan.

Nezrujnuje mě to?

Pokud budete pohlednice rozesílat v rozumné míře např. 1x týdně, můžete být v klidu. Cena psaní posílaného do Evropy je 20 Kč, Zlin IImimoevropské země vyjdou na 21 Kč. Takže při týdenním rozesílacím cyklu se s přehledem vejdete do 100 Kč za měsíc. To jsou jediné náklady, které musíte vynaložit. Samotná registrace do systému i jeho využívání je zdarma, takže službu můžete klidně jen vyzkoušet. Pokud se vám zalíbí, můžete ji využívat podle libosti. A co s došlými pohlednicemi? Můžete si z nich vytvořit album, nebo je vystavit přímo ve svém profilu v Pohlednicové zdi, kde je můžete i třídit podle země odesílatele.

Osobně se mi tenhle nápad líbí a už se těším na pohledy ve schránce. Odkud asi přijdou a kdo bude jejich odesílatel? Na to si ale ještě několik dnů budu muset počkat, ty svoje dva jsem ještě neposlal.

1 thought on “Pohlednice do celého světa”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × three =