Pořizujeme hlodavce – na co všechno myslet

Pokud plánujete pořízení hlodavce, je třeba si uvědomit, co všechno budete k jeho bezproblémovému chovu potřebovat. Pojďme se podívat na to, co je třeba vědět, než navštívíte konkrétní chovatelské potřeby. A jelikož jejich sortiment je dnes více než široký, můžete mít jistotu, že vše skutečně pořídíte snadno na jednom místě.

Začínáme klecí

To hlavní, co potřebujeme, je samozřejmě místo, kde budeme našeho hlodavce chovat. V tomto směru vyhovují jak akvária, tak samozřejmě i klece. Důležité je, aby klec pro osmáky, křečky, ale i jiné hlodavce byla vždy dostatečně prostorná a samozřejmě aby bylo zamezeno tomu, aby naše zvířátko uteklo – třeba tak, že její část prokouše. Jakmile tedy danou klec máme, lze pokračovat při výběru dále, a to vhodným stelivem. V minulosti se používaly především piliny a hobliny, ale z hygienického i zdravotního hlediska je lepší koupit speciální steliva určená přímo daným hlodavcům.

Domeček a mističky na potravu

Jakmile máme klec, je třeba myslet i na úkryt pro daného hlodavce. Tím nejlepším je samozřejmě domeček, ideálně z přírodního materiálu, jakým je dřevo. Mimo něj ale myslíme i na mističky na potravu a vodu. Tu můžeme nahradit dnes stále oblíbenější napáječkou, u které nehrozí riziko případného vylití.

Nezapomínáme ani na kvalitní potravu

To poslední, na co se před koupí zaměřit, je samozřejmě také kvalitní potrava. Koupit je třeba všechnu potřebnou stravu, a to jak různé směsi, tak třeba i granulované seno. Značkou, se kterou chybu neuděláte, je Rosenlöcher. Toto krmení najdete na eshopu firmy ZOOmix, která je ideální volbou, pokud hledáte nejenom široký výběr, ale také nízké ceny a prvotřídní kvalitu všeho, co je pro chov vašeho domácího mazlíčka naprosto nezbytné. Uvidíte, že i vy si vyberete, a to ať už hledáte cokoliv. Výběr je totiž více než široký.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 3 =