Potřebujete půjčit? Nebankovní společnosti jsou často rychlejší a dostupnější

Půjčka je v dnešní době něco, co využívá stále více a více lidí, a to hlavně z toho důvodu, že ze svých výplat nejsou schopni našetřit požadovaný finanční obnos. Na našem trhu jsou poté dvě možnosti, a to banky a nebankovní společnosti. A z hlediska celkové dostupnosti, ale také rychlosti, volí lidé především onu druhou možnost. A to hlavně z hlediska rychlosti, jelikož peníze lze mít bez složitého dokládání bez problémů i druhý nebo třetí den od žádosti.

Jednou z oblíbených společností na trhu, je určitě Provident. Ten se může pyšnit velmi hustou sítí obchodních zástupců, a tak každý, pro koho je nebankovní půjčka východiskem, jak si koupit potřebnou věc, si zažádá z pohodlí domova. A na stejné místo poté přijíždí obchodní zástupce, který s ním sepíše potřebnou smlouvu, a zároveň mu také předává peníze, a to v hotovosti. Mimo této volby však Provident nabízí také možnost bezhotovostní půjčky. Ta má však o něco další vyřízení, kdy je třeba počítat s dobou okolo jednoho týdne. Na druhou stranu je však výhodnější, jelikož má nižší RPSN, a také nižší úrok. Záleží tak na prioritách každého, kdo si o peníze bude žádat.

V souvislosti s celkovou dostupností je třeba říci, že Provident své klienty nijak výrazně neprověřuje, a často plně stačí informace o příjmech. A na jejich základě je vykalkulována nejvyšší možná částka úvěru. Podobně na tom je i další společnost, která na trhu figuruje, a v mnoha ohledech je mnohem výhodnější, i než bankovní půjčka. Jedná se o HomeCredit, který na náš trh původně přišel výhradně jako poskytovatel spotřebitelských úvěrů. Nyní se však orientuje také na oblast půjček, a tak může pomoci všem, kteří potřebují peníze snadno a rychle.

Výhodou HomeCreditu je jistě variabilita samotných splátek. S těmi může samotný klient hýbat, a to nejenom z hlediska dní, kdy bude chtít splácet, ale může si splátku jak snížit, tak i zvýšit. Mimo to může využívat také možnosti, kdy si lze standardní splátku až čtyřikrát odložit. K tomu výhodné pojištění proti neschopnosti splácet, a vyjde ucelený soubor výhod, proč je právě tato nebankovní společnost také špičkou na trhu.

A komu je schválení do 1 – 2 dnů stále hodně, ten nemusí zoufat. Existují totiž i možnosti takzvaných mikropůjček, neboli půjček před výplatou. Ty jsou poměrně charakteristickým produktem, kdy se zaměřují na menší částky, na kratší doby splatnosti, a půjčený obnos je nutné vrátit jednorázově. A taková krátkodobá půjčka je primárně určena všem, kteří se především ocitli v drobné finanční nouzi. Proto se jí také někdy říká půjčka před výplatou. A jedním z poskytovatelů, který ji nabízí, je společnost Crediton.

Ta dělí své klienty na nové, kterým nabídne půjčku maximálně 4 000 Kč, nebo na ty stávající, kteří mají k dispozici již 20 000 Kč. To vše samozřejmě s možností vybrat si nejenom konkrétní obnos, ale také délku splatnosti. A co je nejdůležitější, samotné schválení netrvá déle, než několik desítek minut. A pokud je vše v pořádku, a půjčka je schválena, za stejný čas můžete mít peníze i na účtu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + three =