Proč investovat do LED žárovek a kolik nám pomohou ušetřit?

Dnešní doba jasně svádí k tomu, abychom se snažili neustále šetřit. A to jak vodu, tak i plyn, nebo elektřinu. Tu lze totiž šetřit nejenom tím, že se budeme omezovat, ale především tak, že vsadíme na moderní technologii, kterou přinášejí LED žárovky. Ty jsou oproti těm klasickým úspornější až o 90 procent, což jasně ukazuje, kolik kilowatt, ale hlavně korun nám ročně uspoří. Ačkoliv mnozí argumentují jejich vyšší cenou, je třeba dodat, že ta je kompenzována i vyšší životností. Navíc celkovým výpočtem zjistíte, že v plusu stoprocentně budete. Nehledě na další pozitiva, jakými je příjemnější bílé světlo, které tolik neunavuje vaše oči.

Jak vybrat tu správnou?

Jste-li rozhodnuti pro výměnu, je třeba nejprve zjistit konkrétní výkon, jelikož značení se v tomto směru od těch klasických liší. Aby byla LED žárovka vybrána správně, stačí použít jednoduchou kalkulačku, prostřednictvím které zjistíme, čím tu klasickou nahradit. Následně už můžeme jít cestou konkrétního provedení, které souvisí třeba i s designem a tvarem jednotlivých žárovek.

Co je také neméně důležité, to je volba správné patice – tedy onoho konce, který našroubujeme do objímky. Náhradou klasických žárovek jsou LED žárovky E27. Mimo těchto se ale můžeme setkat se zbožím, které je označované jako LED žárovky E14 – ty mají patici o něco užší a jsou náhradou těch klasických variant, které svým tvarem připomínají svícen.

Kupujte u prověřených výrobců

Dalším tipem na správný výběr je určitě výrobce. Zde byste neměli dělat kompromisy a jít cestou těch známých a prověřených. Příkladem mohou být oblíbená bodová světla, tedy LED žárovka GU10. U prověřeného výrobce bude výkon odpovídat popisu, životnost bude v udávané délce a zároveň nebude hrozit jakékoliv nebezpečí s provozem. To se nedá říci o levných alternativách s Číny, kterých jsou dnes plné tržnice. A to jak v sortimentu klasických možností, tak i méně známých, jako je LED žárovka G9.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × four =