Proč investovat do zlata a stříbra?

Uvažujete nad efektivní diverzifikací svého majetku? Hledáte pro a proti investování do nemovitostí, akcií, dluhopisů a drahých kovů? Jak se vyznat v široké nabídce prodejců zlata a stříbra? Budete-li se držet několika málo zásad, investice se vám časem bohatě vrátí.

Drahé kovy odolávají zubu času

Jedním z argumentů pro investováním do zlata a stříbra je ten, že tyto drahé kovy si uchovávají svoji hodnotu, což například neplatí pro bankovky střádané na běžném účtu. Nemovitost se časem snadno rozpadne, jestliže ji neudržujete. Zatímco zásobu drahých kovů stačí jen pečlivě střežit. Jejich peněžní hodnota sice s postupem času kolísá, ale vzhledem k tomu, že drahé kovy odolávají inflaci, je víc než pravděpodobné, že na nich za deset let spíše vyděláte, než proděláte. Drahých kovů navíc není na světě neomezené množství. Pokud jich bude jednou na trhu nedostatek, jejich cena rapidně vzroste, takto vám investiční zlaté slitky ponesou kýžené ovoce. To jsou všechno argumenty hovořící pro investování do zlata a stříbra. Jaké jsou nevýhody?

Ušetřete se omylů při investování

Za prvé je třeba si ujasnit, že ne všechny výrobky ze zlata a stříbra jsou likvidní. Chcete-li, aby vaše investice měla smysl, najděte si kvalitní zdroj (obchodníka), který nabízí standardizované slitky a mince těšící se zájmu i ze zahraničí. Sběratelské mince nejsou sice neprodejné, ale pokud nejste vášnivým sběratelem a chcete na drahých kovech jen vydělat, investujte raději do klasických mincí a slitků. Dobrý obchodník vám nabídne investiční zlato a stříbro ze světově uznávaných mincoven, poradí vám, které mince jsou na trhu nejžádanější, orientuje se na světové burze.

Kde najít seriózního prodejce?

Výše uvedené služby nabízí česká společnost AuPortal s.r.o., která dováží drahé kovy i do zahraničí a spolupracuje s významnými světovými mincovnami, například s rakouskou mincovnou Münze Österreich a s ČNB. AuPortal s.r.o. prodává zlaté/stříbrné mince i slitky s nejvyšší ryzostí a investiční hodnotou. Kromě toho má v nabídce také sběratelské mince z nejnovějších sérií, naleznete u nich však i kompletní starší série a další zajímavosti. Na své si u nich přijdou ostřílení sběratelé i drobní investoři začátečníci!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − 9 =