Proč jsou plastová okna stále oblíbená?

Když se majitelé domů rozhodují pro výměnu oken, až na malé výjimky volí plastová okna. Tento materiál totiž přináší mnoho výhod, které zkrátka ocení každý. Proč lidé stále pořizují plastová okna?

Plastová okna bezesporu přinášejí oproti dřevěné alternativě nespočet výhod. Právě okna z těchto materiálů maximálně přispívají k našemu pohodlí a šetří čas i peníze.

Fyzikální a technické vlastnosti

Oproti jiným materiálům plast nabízí vysokou odolnost vůči nepříznivým povětrnostním vlivům a nesetkáme se zde s korozí ani fyzickými změnami, které vznikají zejména u dřeva. Dřevo totiž neustále pracuje a při zanedbané údržbě okna zanedlouho nebudou v příliš dobrém stavu.

Plast je také dobře odolává chemickým látkám, které jsou obsaženy ve většině čistících prostředcích.

Plastová okna jsou bezúdržbová

Většina obyvatel domů na plastových oknech oceňuje zejména jejich bezúdržbovost. To znamená, že povrchový materiál není nutné nijak ošetřovat. Plast stačí čas od času umýt a okna budou vypadat stále stejně. Aby však okna správně plnila svou funkci, je nutné pravidelně promazávat pohyblivé části seřizovat polohu pohyblivého křídla v rámu okna.

Široký výběr

Výrobci dnes nabízí mnoho variant velikostí, tvarů i barevných provedení plastových oken. Není tedy nutné omezovat se pouze na klasická bílá okna. Při volbě jiné barvy však musíme počítat s cenovým navýšením.

Okna Triogas s.r.o.

Hledáte plastová okna v Ostravě a okolí? Podívejte se na nabídku společnosti Okna Triogas, s.r.o., která se výrobou, montáží a prodejem plastových oken v Ostravě a okolí zabývá již od roku 2006. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti www.triogas.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 − 3 =