Prodej bytů v Jihlavě roste spolu s výstavbou nových komplexů

O prodej bytů v Jihlavě se v posledních 5 letech starají především investoři, kteří mají ve městě zásluhu na vzniku několika nových komplexů. Podíváme se na nově vzniklé lokality, v nichž nejen Jihlavané už investovali nebo v blízké době budou, jaké jsou jejich ceny a co je ovlivňuje.

Prodej bytů v Jihlavě konečně vzroste

Kraj Vysočina patří dlouhodobě mezi oblasti s nejslabší bytovou výstavbou. Po letech stagnace se v Jihlavě konečně objevily nové projekty, které nabízejí nové bydlení v atraktivních oblastech. Rozbíhá se výstavba především bytových domů. S ohledem na lokalitu a stupeň vybavení se ceny pohybují mezi 30 000 až 35 000 korunami za metr čtvereční. Největší zájem je o dvou a třípokojové.

Proč si za nový připlatíte?

Při pořízení nového třípokojového zázemí musíte nyní počítat s výdajem okolo 2,5 milionu korun. I přesto jsou na Vysočině nové byty cenově nejdostupnější v rámci celé České republiky. Hlavní důvody promítající se do rostoucích cen jsou tři.

1. Vysokou cenu negativně ovlivnila hlavně malá nabídka na jihlavském trhu s nemovitostmi.

2. Vzrostly ceny stavebních materiálů, příslušenství, vybavení domácností a minimální mzda.

3. Do finální částky za novostavbu se promítá také zpřísňující se a měnící legislativa přinášející vyšší náklady. Jedná se jak o daňovou politiku, tak o přísnější normy třeba v souvislosti s požárními předpisy.

Pomoc v podobě nízkých úroků

Jako protiváha k vyšší pořizovací cenně stojí bankovní úvěry s malými úroky. Díky nízkým hypotéčním sazbám je úvěr a pořízení nové nemovitosti pro zájemce dostupnější.

Přehled nejnovější bytových lokalit v Jihlavě

V následujícím přehledu najdete tipy na nově vzniklé nebo právě vznikající oblasti, kde se prodávají byty různých velikostí, standardů a vybavení.

· Horní Kosov je atraktivní místo s moderním bydlením, které je ve městě ale zároveň v přírodě. Dokončení nových domů, kde najde zázemí až 100 rodin je plánované na říjen 2019. Prodej probíhá již nyní a zájem je velký. V místě je dobrá dopravní infrastruktura s pohodlným spojením MHD do centra, dětské hřiště, oddechové zóny s lavičkami a hodně zeleně.

· Rezidence Vrchlického začala vznikat v roce 2014 na místě bývalých vojenských kasáren v ulici Vrchlického. Stavební firma zde začala stavět celkem 6 bytovek s kapacitou 120 bytů. Čtyř až pěti podlažní domy disponují parkovacími místy v rozsáhlých podzemních garážích. Výstavba probíhala s ohledem na životní prostředí, v tomto případě hnízdící rorýse, a stavebníci počítali i s vhodnými hnízdícími dutinami v podobě speciálních ptačích budek.

· U Dubu je další lokalita ve Vrchlického ulici, kde v posledních letech rostou nové komplexy jako houby po dešti. Po letech, kdy bylo možností ke koupi málo, je zájem značný a investoři se stavebními firmami nezahálejí. Součástí domů nejsou jen byty s možností úpravy na přání, které disponují nadstandartními balkony a terasami, ale také komerční prostory, kanceláře, ordinace a podzemní parkoviště.

· Areál staré jihlavské nemocnice v blízké době změní své využití. V budově bývalé urologie měl vzniknout nejluxusnější hotel ve městě. Projekt se po letech jednání s úřady nepodařilo investorovi prosadit a tak zde vznikne bytový dům s 80 jednotkami.

· Další lokality vhodné ke koupi nového bydlení najdete U Brněnského mostu, v Kotelna Demlova, Ve Věžní ulici, Na Dolech nebo Na Slunci v Tylově ulici.

Po letech stagnace ve výstavbě nového bydlení se do Jihlavy vlila silná vlna investorů, kteří začali stavět mnoho nových bytových komplexů po celém městě. Ceny díky okolnostem zmíněným výše vzrostly, ale příznivé hypotéčním úvěry umožňují na novou střechu nad hlavou dosáhnout. Patříte i vy k těm lidem, kteří raději investují do nového zázemí pro bydlení? Podělte se s námi o váš názor a nezapomeňte zmínit, jakou lokalitu byste si z nabídky vybrali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + four =