Robot a Frank

Po sérií hororů, které jsem viděl a o kterých se také chystám napsat – tedy minimálně o jednom jsem chtěl a hledal nějakou oddechovku. Nakonec jsem si našel film loňského roku „Robot a Frank“. Píše se u něj komedie a drama. No abych byl upřímný komedie to není i když je pravda, že dvě úsměvné hlášky ve filmu jsou.

 

Děj filmu

Frank (Frank Langella) je léty prověřený lupič, jenže už mu paměť neslouží a jeho syn, který jej navštěvuje z velké dálky už nechce svého otce navštěvovat tak často a tak mu Film Robot a Frankjednoho dne přiveze robota, který se má stát Frankovým společníkem a má rozvinout Frankovy schopnosti. Robot je sympaťák a i přes počáteční Frankovu nepřízeň k robotovi si jej brzy zamiluje a pozná v něm přítele. Naučí jej šperhákem otevírat zámky a brzy se spolu vdají na svou velkou loupež. Dál už děj moc prozrazovat nebudu, abyste měli důvod se vůbec na film podívat

 

Vztah člověka a robota

Není nic nového, že si člověk zamiluje uměle vyrobené věci a má k ni vztah. Proč by tedy nemohl být vztah k robotovi, který se snaží chovat podobně jako člověk? Frank sice nechová přímo vřelé city, ale ve chvíli, kdy přijede jeho dcera a robota deaktivuje je z toho celý pryč a bez nálady. To dokazuje jistou Frankovu závislost a teď myslím ani ne tak na to, že by robot doma uklízel a pomáhal (což samozřejmě dělá také), ale spíše jej Frank bere jako společníka a když mu má pak vymazat paměť je to pro něj téměř nepřekonatelný úkol.

Drama bez emocí

Jak jsem již psal výše, Frank sice chová k robotovi jisté city stejně tak Frankovi děti ke svému otci, ale krom jednoho obejmutí je film skoro bez emocí a to je škoda, protože Film Robot a Franktento lehce poetický sci-fi snímek přímo vybízí k tvorbě pouta a k nějakým dojemným scénám.  Jako komedie film zklamal, ale naštěstí jsem v tomto ohledu nic nečekal a také nic nedostal. Dvě vtipné hlášky jsou na snímek u kterého se píše „komedie“ málo, ale nemějte to filmu za zlé.

 

Celkové hodnocení

Možná bych dal 6,5 hvězdiček z deseti. Film je příjemný a zajímavé rozuzlení knihovnice kterou Frank navštěvuje na konci filmu je velmi zajímavé. Ač si ve filmu zahraje jen pár lidí a výprava také není velkolepá a vše se odehrává v podstatě na 3 místech i přesto bych film doporučil. Nečekejte zázraky, přesto vás možná film aspoň na chvíli donutí zamyslet se nad tím, že člověk nemusí mít za přítele jen člověka. Ostatní naši psí kamarádi vědí své.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + ten =