Smrtonosná past: Opět v akci, neboli spíše nuda v akci

Na další pokračování Smrtonosné pasti jsem se moc těšil. Je pravda, že jsem z kuloárů zaslechl negativní hlasy, něco o špatných recenzích, ale říkal jsem si, že jen přehánějí ti, kteří od filmu očekávali bůh ví co. Já od filmu nic nečekal a popravdě jsem ani nic nedostal. Mám rád Bruce Willise, přesto mě film úplně zklamal. Budete-li číst dále zjistíte proč.

 

Scénář filmu

Nejsem filmový kritik a nemám filmové vzdělání. Patřím mezi obyčejné a můžu snad i tvrdit vděčné diváky. Akční filmy mám moc rád a poslední akční film Postradatelní 2 o Smrtonosná past: Opět v akci  kterém jsme zde také psali se mi moc líbil. Bylo to i možná proto, že každá postava měla svůj vlastní charakter a divák se dokázal, když ne vcítit do postavy, tak aspoň prožíval osudy dané postavy s nějakými pocity. U nové Smrtonosné pasti mi postavy přišly naprosto bez charakteru s nemožností splynout byť na krátkou chvíli aspoň s jednou z postav.

Scénář je založen na vztahu otce a syna, kdy otec syna zanedbával pro své pracovní vytížení. Tento problém se přenesl do dospělé postavy syna Jacka (Jai Courtney), který prostě svému otci nemůže odpustit. Mám ale pocit, že vše se točí jen kolem tohoto tématu, který tedy nejde nijak do hloubky a zůstává jen na povrchu, což je asi u akčního filmu dobře, ale na druhou stranu příběh s uranem jde úplně na vedlejší kolej a působí jen jako kulisa pro Johna (Bruce Willis) a jeho syna Jacka.  Klidně by se zde mohl odehrávat příběh úplně jiný ale film by vypadal úplně stejně.

Je jasné, že akční film nebude mít moc silný příběh, to by se člověk asi měl dívat na nějaké drama na druhou stranu příběh, který Smrtonosná past:  Opět v akci nabízí je tragický a kromě nekonečné nudy nepřináší nic.  Nezamyslíte se nad žádnou scénou (OK zde chápu že to u akčního filmu není žádané), ale ani neprožijete nic s hrdiny filmu, co by vás strhlo.

 

Vtipná hláška je vtipná jen jednou

Mám pocit, jako by tvůrcům došly nápady a jakoby už Bruce Willis trpěl akutním nedostatkem humoru. Když ve filmu zazní jeho hláška, že je na dovolené je to super a člověk Smrtonosná past: Opět v akcise zasměje, protože to prostě sedne. Když se ale stejná hláška opakuje po třetí, působí to už trapně. Neříkám, že ve filmu nejsou další zábavné scény, ale nemůžu si pomoct, je to slabé. Vím, že film není komedie a tudíž se nemůžu smát od ucha k uchu celý film, přesto ve srovnání s jinými díly této série je to opravdu nuda.

 

Přehnané akční scény

Smrtonosná past: Opět v akci je místy tak přehnaná až je to trapné. Chápu, že dva američtí agenti CIA musí postřílet vše, co se hýbe, ale kusem železa (možná je to jen střepina, moc dobře jsem to nepoznal) zasažený Jack je po vytažení onoho kusu po chviličce jako rybička.  Akčních scén je ve filmu plno, ale nedokážu si pomoct nepůsobí na mě žádným dojmem. Nevyvolají žádné reakce kromě jediné –  nudy. Akční scény jsou dle mého názoru bez špetky fantazie a především bez života. Prostě napochodují tam jako Rambo a postřílejí vše, hotovo, vyřízeno. Znova opakuji, že jsem milovník akčních filmů a Bruce Willise mám moc rád, ale Smrtonosná past: Opět v akci se prostě nepovedla ani za mák.

 

Závěr

Peníze v kině byly vyhozené oknem, protože za kino tento film opravdu nestál. K hrdinům jsem si nevytvořil žádný vztah, za celou dobu nedošlo ani k žádné dramatické scéně (běžně jsem cíťa a ve filmech  mám postavy buď rád a záleží mi na nich nebo je nesnáším, zde nic takového ani u jednéí postavy neproběhlo.), kdy vás něco dojme nebo překvapí. Film je bez šťávy, bez náboje bez špetky originality a úvodní honička působí sice dobře, ale že byste měli strach o hlavní hrdiny a že byste si užili trošku adrenalinu?

Smrtonosná past: Opět v akci

Ne, to ani náhodou. Myslím, že dnešní hokejové finále extraligy ledního hokeje přinese mnohem víc akčních scén a více napětí než Smrtonosná past: Opět v akci, kterou opravdu nedoporučuji a pokud bych měl hodnotit opět hvězdičkami od jedné do deseti získal by tento film hvězdičky dvě. Jednu za to, že nese název slavné akční série a jednu za Bruce Willise, který film drží nad vodou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 − three =