Správný dres pro různé sporty

dres-hokejNa sportovní aktivity je v poslední době kladen čím dál větší důraz. Posilování, běh, hasičský sport, všechny tyto oblasti se hodně rozvíjí. Dres si oblékají nejen týmový hráči, ale také cyklisté nebo in-line bruslaři. Avšak není dres jako dres, a tak si povíme, jaké možnosti provedení a výroby jsou na výběr.

Rozhodující pro výběr střihu dresu je sport, který provozujete. Podíváme se proto zvlášť na několik nejčastějších sportů.

Fotbal, florbal, hasičský sport, volejbal, házená

Tyto sporty jsme záměrně spojili, protože jsou to všechno týmové sporty, ke kterým nejsou třeba žádné speciální dresy. Sportovci obvykle nosí triko, trenýrky a štulpny.

Co se týče trik, dělí se na dámský a pánský střih. Muži mají možnost pořídit si i upnutý dres, což je v dnešní době hodně v módě. Límec se liší podle toho, jaký si vyberete (výstřih do véčka, kulatý, …).

Trenýrky jsou opět dostupné v obyčejné a upnuté verzi. Liší se délkou, přídavným lemem, různými barevnými klíny apod.

Součástí dresu fotbalistů a florbalistů bývají i zmiňované štulpny.

Basketbal

Dresy na basket jsou specifické v tom, že jsou bez rukávů. Trenýrky zůstávají stejné.

Hokej, hokejbal, in-line

Zatímco doposud představované dresy byly s krátkými rukávy nebo bez rukávů, na hokej je třeba teplý dres s dlouhým rukávem. Stejně tak štulpny jsou silnější a teplejší.

Motokros

Co byste si měli představit pod pojmem motokrosový dres? Vesty, bundy, ale také dresy s dlouhým rukávem.

Cyklistika

Nakonec jsme si nechali asi to nejčastější. Mnoho Čechů jezdí na kole a hodně z nich si potrpí na to, aby u toho dobře vypadali. Dres je dobré barevně sladit s kolem, doporučujeme vybrat si profi variantu s reflexními prvky.

Dres je nutností pro každý tým

Jednotlivci si dresy kupují nejčastěji proto, aby dobře vypadali. Týmy mají jiné důvody. Jednotné oblečení všechny víc spojí, jednotliví členové budou mít pocit, že někam patří.

Možnost nechat si vyrobit dresy dle vlastních požadavků a hlavně s vlastním potiskem nabízí společnost DD sport. Zmiňujeme ji proto, že je to jedna z nejznámějších českých firem na výrobu dresů s dvacetiletou tradicí. Neustále sledují nové technologie ve výrobě, používají špičkové materiály, potisky vyšívají a tisknou.

Dresy si u nich nechávají zhotovit profesionální týmy i ti, co se schází jen tak pro radost. Ti šikovnější si sami vytvoří návrh v počítačovém programu, ostatní dají nápad na papír a odborníci v DD sport ho doladí. Dresy jsou navíc schopni dodat do 48 hodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 9 =