Stříhání videa zvládnete sami

Fotky a videa dnes hrají prim. Kdykoliv chcete někomu přiblížit, co jste zažili, pustíte mu video nebo prezentaci fotografií. Obrázek totiž vydá za tisíc slov. Umíte si i vy vytvořit film, který se stane pěknou vzpomínkou? Měli byste se to naučit. Uvidíte, že vás tvorba videa bude bavit.

Stříhání videa je vlastně docela kreativní činnost. Sice je potřeba dodržovat pár obecných zásad, pakliže chcete, aby výsledek stál za to, ale většina věcí je pouze na vás. Sami si zvolíte, do jakých barev bude film laděný, jakou hudbou ho podkreslíte, který materiál využijete. A vůbec nevadí, že doposud nemáte s tvorbou videa žádné zkušenosti.

Programů pro střih videa je spousta, vyberete si i vy

Základem je vybrat si správný program na stříhání videa. K dispozici jich je spousta. Ty pokročilé jsou placené a nejde zrovna o levnou záležitost. Vám ale bohatě postačí nějaká jednodušší aplikace dostupná zdarma. Pro uživatele Windows se nabízí třeba Movie Maker, vlastníkům Apple notebooků a počítačů poslouží iMovie. Pak můžeme jmenovat ještě Avidemux nebo OpenShot Video Editor. Několik editorů je dostupných také ve webové verzi, takže si nemusíte nic instalovat do svého počítače.

Pro začátečníky je určitě zbytečné kupovat drahý software na úpravu videa. Možná by vás stejně akorát odradil, protože vyznat se například v takovém Adobe Premiere není zrovna jednoduché. Daleko důležitější je kvalitní video a audio technika, do té se nebojte investovat.

Nebuďte líní a učte se

Jestliže jste se doposud se stříháním videa nikdy nesetkali, možná budete trochu zmatení z jakéhokoliv softwaru pro střih. Brzy ale zjistíte, že si jsou všechny podobné. Všude existuje nějaká časová osa, kam přetahujete videa, fotografie i hudbu. Liší se jen způsoby přidávání titulků, efektů, animací apod. Na začátek si zkuste projít třeba video kurz Tvorba videa snadno a rychle. Ten vás určitě zbaví strachu. Zvládnete to i vy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + one =