Strojní omítky: Proč ztrácet čas, když to jde rychle a lépe?

Stavitelství je jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících oborů. Technologie a materiály prochází neustálým vývojem, jsou zdokonalovány a umožňují efektivnější realizaci. Týká se to i omítání, které lze realizovat také strojově. Rychlé a vysoce kvalitní provedení přijde vhod každému, kdo nechce ztrácet čas a riskovat, že výsledek nedopadne dle očekávání. Díky strojnímu omítání firma připraví omítky během několika dní. Jen pro představu – čtyři zruční řemeslníci nahodí kolem 100 m² za den.

Už žádné zbytečné kompromisy

Říká se, že práce kvapná, málo platná. V souvislosti se strojním omítáním je rčení úplně mimo. Kvalita je samozřejmě na prvním místě, ale není jediný důvod práci zbytečně prodlužovat. Metoda strojního omítání snoubí rychlost a kvalitu, používá se v interiéru i exteriéru, a to v bytových jednotkách, rodinných domech i větších areálech.

Strojní omítání však nabízí i další výhody – nejen rychlou a kvalitní realizaci. Omítky jsou odolné, stálé, s dobrými hygienickými a izolačními vlastnostmi. Mimo to se využívají jako podklad pro aplikaci dalších vrstev.

Proces strojního omítání je mnohem čistší než klasický, nevzniká při něm tolik odpadu. Navíc je úspornější, protože se ho nemusí účastnit tolik pracovníků.

Čím se omítá?

Omítky jsou ze suché maltové směsi, která má stálé vlastnosti. Míchání materiálu probíhá prostřednictvím výpočetní techniky, pomocí které lze dosáhnout rovnoměrné kvality bez nežádoucích výkyvů. Což je oproti omítce připravované přímo na stavbě velké plus.

Kdo se strojním omítáním zabývá?

K odborníkům na strojní omítky a zateplování budov patří firma z Českých Budějovic Ing. Luboše Horňáka. Chcete-li se o metodě strojního omítání dozvědět více, přečtěte si informace na www.hornak-omitky.cz, případně rovnou kontaktujte speciality. Ochotně vám vše vysvětlí a doporučí i vhodné zateplovací systémy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 3 =