Tablety do 3 tisíc korun

Tento článek se nebude zabývat recenzí tabletů ani jejich porovnání, spíše zamyšlení pro koho jsou takové tablety určeny a co od nich lze očekávat.

 

Trpí hlavně displej

Tablety, pokud nepočítáme ty levné jsou stále poměrně drahá zařízení. Lze však již zakoupit tablet s cenou do 3 tisíc korun. Je jasné, že je ale něco za něco a v tomto případě, mytab_7musí být vaše tolerance nastavená na vysokou laťku.

Od levného tabletu nelze očekávat zázraky to je jasné. Někde se ušetřit muselo a u těchto zařízení to odnesla kvalita displeje, což je u zařízení na které se budete denně dívat dost podstatná záležitost. U úhlopříčky t palců najdeme zpravidla u levných tabletů rozlišení max. 800 px, což je na tak velkou obrazovou plochu opravdu málo. Dochází tak k rozpixelování obrazu, neostrostem a dalším nepříjemným artefaktům. Počet barev málokdy přesáhne 256 tisíc.

Citlivost dotykového displeje

Dalším faktorem, který je poměrně nepříjemný je citlivost displeje. Ač jsou displeje označována za kapacitní někdy se zdá, že váš dotek není displejem vůbec zaznamenán a tak trpělivost dostává zabrat.


Šnek je rychlejší než tablet do tří tisíc.

Ano je to tak. Za vinu to má zpravidla velmi malá paměť RAM, který se pohybuje na hodnotě kolem 256MB, což u zařízení jako je tablet není mnoho. Systém Android, sencor_element_7kterýmjsou tyto tablety vybaveny není takže vždy odladěn tak, abyste nemuseli drtit skleničky v ruce, když čekáte až se provede nějaká akce. Načtení obsahu paměťové karty je u takového tabletu na dlouho. Uvařte si kávu, přečtěte noviny a zkontrolujte, zda se karta již v tabletu načetla.

Přesto všechno však…

Nebudeme ale jen kritizovat, protože kdo chce pořádný tablet sáhne po Samsung Galaxy Note 10. Zaplatí za něj kolem 12 tisíc a za odměnu mu bude skvělý pomocník pro práci i zábavu.

Naopak tablety do 3 tisíc jsou dostupnější než mobilní telefony střední třídy a tak se stávají ideálním adeptem na funkce čtečky knih na ranní toaletu, skvělým zábavním centrem pro děti a adolescenty – přeji jen mít svůj vlastní tablet je dnes stále ještě Cool, navíc připojení na Facebook nebo tablet_prestigioTwitter není k zahození. Internetový prohlížeč na Wi-Fi v době, kdy už ležíte v posteli a sledujete výsledky extraligy je výbornou věcí. V tu chvíli budete rádi i za tablet za 3 tisíce, který vám svou cenou kapsu neutrhne a poslouží dobře.

Prestigio MultiPad PMP3370B lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Není však vhodný pro práci a ani velké multimediální využití není jeho silnou stránkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 + 7 =