Tajemný muž

Včera jsem měl možnost vidět filmový snímek z roku 2012, který vyprodukovalo USA, Kanada a Francie. Tajemný muž je dramatický krimi thriller s nádechem mystiky, která však má být jen zlatým pozlátkem a dotvářet atmosféru. Již na začátek můžu říct, že film se povedl a určitě jej doporučuji na některý z večerů, kdy přemýšlíte na co se podíváte.

 

Únos děti

Hlavním tématem snímku je únos děti.  V Americe se ztratí za rok více jak 800 tisíc dětí   Mnoho jich je nalezeno během několika dnů, avšak přes tisíc jich zmizí beze stopy. To donutilo scénáristu a režiséra Pascala Laugiera vytvořit filmový snímek, který vás vtáhne do děje již po několika minutách sledování.

 

Děj filmu Tajemný muž

Přemýšlím, jak děj formulovat a co prozradit a co ne, abych neodkryl nejdůležitější část příběhu. Cold Rock je městečko odkud se ztrácí děti. Děti krade z rodin jistý vysoký tFilm Tajemný muž neboli v originále jako Tall man (vysoký muž)ajemný muž v černém, který se stává obávanou legendou tohoto malého městečka. Unesen je i malý David. Při únosu tajemného muže však spatří jeho máma July, která se vrhá po únoscově stopě. Zde bych děj ukončil s odkazem na to, že prostě film musíte vidět, jelikož kdybych napsal více zkazím vám pointu celého filmu.

 

Herecké výkony a atmosféra

Film Tajemný muž vás vtáhne do své hry během několika prvních minut. Donutí vás nad filmem neustále přemýšlet a i po závěrečných titulcích budete přemýšlet o tématu filmu. Hlavní roli July hraje Jessica Biel a myslím, že výkon to byl opravdu dobrý. Není to prostě jen odehraná role, ale hraná tak, aby vás vtáhla do děje, máte snahu ji věřit, soucit s ní i nenávidět a současně si ale říkáte proč se to vlastně dělo. Mluvím v hádankách, protože nechci rozkrýt děj a rozuzlení filmu, neboť bych vás tím připravil o divácký zážitek.

Film Tajemný muž má i výbornou atmosféru. Má i potřebné dějové zvraty. Nejsem moc příznivcem krimi žánru, ale film mě překvapil. Nezabíhá do podrobností, což možná ubírá na kvalitě filmu, který pak ztrácí svou komplexnost,  ale naopak přidává na jeho dynamičnosti a rychlému spádu. Nebudete svědky dlouhých nudných dialogů jak a proč. V tajemném muži se prostě věci dějí a dějí se rychle.

Film Tajemný mužDoporučení

Doporučuji vám se na Tajemného muže podívat, film určitě stojí za to. Není dotažen k dokonalosti a mnoho věcí by mohlo být lepších, přesto strávených 90 minut u obrazovky vás prostě bude bavit. Nečekejte humorné scény ani mysteriózní pojetí filmu. To je jen na obalu. Film bych hodnotil 7,5 hvězdičkama z 10 možných.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 + 16 =