Teambuilding a jeho podoby

Ve většině zaměstnání rozhoduje nejen výkonnost jednotlivce, ale především síla celého týmu. Není se čemu divit, spolupráce je nesmírně důležitá a pokud všechno uvnitř celé skupiny pracovníků šlape, je to prostě a jednoduše znát už na první pohled. Lidé jsou na ostatní příjemní a efektivita jejich práce je vysoká. Ne každý tým to ale zvládne. I proto je zapotřebí vyřešit co nejefektivněji teambuilding! Co všechno brát v potaz při jeho přípravě a jaké podoby má?

Příjemné prostředí jako základ

Ať už řešíte tmelení kolektivu prakticky kdekoli, musíte vytvořit to správné prostředí. I když se jedná třeba jen o skupinovou návštěvu nějaké jednorázové akce, případně následné aktivity, zaměstnanci se musí cítit komfortně. Proto se vyplatí počítat s celkovým množstvím lidí, kteří se budou akce účastnit, a také s případnou nepřízní počasí. Zapomenout nelze ani na příslušnou techniku. Bez té se neobejde ani pořádání konferencí a jiné programy.

Tmelení kolektivu v několika podobách

Uvažujete-li o teambuildingu, měli byste také brát v potaz jeho zaměření. Jestliže pouze chcete ocenit své zaměstnance za skvělou práci, vyplatí se zábavné řešení. Fun event musí pojímat například společné grilování, projížďku na kolech, případně sjíždění vody anebo kolektivní sporty. Naopak začínající týmy by se měly soustředit na vzájemné poznávání se a zvýšení míry vzájemné důvěry. Zapomenout nelze ani na vzdělávací zaměření teambuildingu, kdy se tým zúčastní školení a workshopů.

Teambuilding na míru

Pokud chcete mít vše bez starostí, objednejte si akci přímo na klíč od eventové agentury. Naším tipem je společnost Benchmark s.r.o., jež zajistí teambuildingové aktivity od A až po Z. Nabízí mimo jiné i další služby, mezi něž patří třeba zajištění hostesek. Když se řekne hostesky Praha, mnohým se vybaví právě služby této spolehlivé firmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − six =