Tepelné čerpadlo – levné, šetrné a bezobslužné topení

Zvolit ten nejvhodnější způsob vytápění domu se vám může zdát obtížné. Se zatápěním v kotli je příliš mnoho práce, přímotopy či plyn vyjdou draze. Řešení existuje. Tepelná čerpadla rodinný dům totiž vytopí nejen levně a bez práce, ale navíc šetrně k životnímu prostředí.

Jak tepelná čerpadla fungují?

tepelne-cerpadloTepelná čerpadla, která v poslední době silně nabývají na oblibě, pracují na různých principech. Tepelná čerpadla vzduch voda odebírají venkovní vzduch a přímo ho využívají pro ohřev vody v bojleru nebo topení. Zavedení není náročné a systém umožňuje používat stále stejné radiátory či podlahové vytápění, jaké jste využívali při vytápění plynovým kotlem. To z nich činí jeden z nejznámějších a nejvyhledávanějších typů tepelných čerpadel.

Kromě nízké provozní ceny a vysokého ekologického užitku vytápění tepelnými čerpadly je velkou výhodou jejich nízká náročnost na údržbu. Ušetřený čas, který jste dříve strávili zatápěním a přikládáním, můžete strávit třeba s rodinou či přáteli.

Vstupní investice se vyplatí

Zdánlivě odrazující skutečností je, že se pořízení a instalace tepelného čerpadla může zdát příliš drahé. V dlouhodobějším horizontu je však opak pravdou. Prvotní výdaje se vám velmi rychle vrátí. Podle výpočtů je doba návratnosti investice oproti vytápění plynovým kotlem nebo elektrokotlem pět let, a to při současné ceně energií a pořizovací ceně všech zmiňovaných prostředků. Při aktuálním trendu zvyšování cen energií se však zvyšuje i rychlost návratnosti. Vzhledem k nízkým úrokovým sazbám je výhodnější investovat do tepelného čerpadla pomocí úvěru než dále vytápět dům jinými způsoby.

Není nad čím přemýšlet!

Tepelná čerpadla vzduch voda mají zkrátka všechny benefity, které jste chtěli od vytápěcího systému pro váš dům. Prohlédněte si tepelná čerpadla ceník, abyste zjistili víc, a usnadněte si život!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − 15 =