Těšíme se na Samsung Galaxy S IV

Ti, kteří sledují pravidelně mobilní novinky vědí, že byl představen nejnovější přírůstek do rodiny Samsung Galaxy a to nová vlajková loď Samsung Galaxy S 4. Je nástupcem velmi úspěšného modelu Samsung Galaxy S III, kterého se ve světě prodalo více jak 50 milionů kusů, což je číslo na telefon s cenovkou stále kolem 13 tisíc velmi pěkné. Galaxy S III se jistě bude prodávat i poté, co se na trh dostaví jeho představený nástupce a to proto, že cena nejspíše klesne a tak sis jej pořídí i ti, kteří by jej za cenu současnou nekoupili. Avšak v našem článku se budeme věnovat novince Samsung Galaxy s IV, která byla v tomto měsíci představena.

 

Revoluce se nekonala

Mnozí jsou z představení zklamáni. Čekali něco více a zatím je to „jen další telefon“ z rodiny Galaxy, který navíc vypadá podobně jako ten předchozí. Někteří očekávali prémiové materiály a design, který by na první pohled zaujal. Samsung však zřejmě nechtěl experimentovat a vsadil na osvědčený design z předchozího modelu. Samsung Galaxy S IV však vypadá dobře. Tělo přístroje má tloušťku pouhých 7,9mm. Výška telefonu je 137mm a šířka 70mm. Při těchto rozměrech se výrobci podařilo udržet laťku hmotnosti na přijatelných 130 gramech.

Samsung Galaxy S IV  jako hardware

Nevím, co kdo čekal, že Samsung vymyslí za revoluci. Nevymyslel, přesto použil nejnovější technologie, které jsou nyní k dispozici a všechny je do telefonu integroval. Na vrch přidal několik softwarových vychytávek o kterých si napíšeme níže.

Začneme hezky zevnitř. Samsung Galaxy S IV bude vybaven dvěma typy procesoru a to podle toho, zda se bude jednat o verzi s podporou LTE nebo bez LTE podpory. V ČR Budoucí vlajková loď Samsung Galaxy s IVse pravděpodobně bude prodávat verze s podporou LTE takže také se 4 jádrovým procesorem Qualcomm běžícího na frekvencí 1,9 GHz. Verze bez LTE dostane do vínku osmíjádrový procesor na frekvenci 1,6GHz. Procesoru bude sekundovat stejně velká operační paměť ,jakou mám v počítači, tedy 2GB. To už by na těch pár spuštěných aplikací mohlo stačit. Jak vidíte v tomto ohledu Samsung na své novince Galaxy s 4 vůbec nešetřil.

A stejně tomu tak je i v případě displeje. Hodně se spekulovalo, zda Samsung stihne vyrobit Super AMOLED displej, jelikož měl s výrobou nějaké potíže a už to vypadalo, že nakonec bude k mání s displejem IPS. Nakonec se tato tvrzení ukázala jako lichá a Galaxy S IV přichází v 5 palcovým Super AMOLED displejem, který disponuje FULL HD rozlišením, stejně jako vaše nová televize. Tyto hodnoty katapultují novinku okamžitě k jednomu z nejvýkonnějších telefonů na světě. Revoluce se sice nekoná, ale novinka dokazuje, že svou pozici vlajkové lodi nejlepších mobilních telefonů hodlá udržet.  Těmto argumentům napovídá i využití 13MPx fotoaparátu samozřejmě s podporou natáčení videa v e Full HD kvalitě.

 

Připojení a senzory

Chtělo by se říct, že snad už chybí jen senzor deště. Telefon Samsung Galaxy S IV se totiž vybaven kromě běžných senzorů také senzorem teploty a vlhkosti okolního prostředí. Novinka Samsungu umí pracovat na všech pásmech W-Fi, poradí si také s vytvořením Wi-Fi hostopotu. Bluetooth 4.0, NFC a dokonce i infraport, kterého se vzdali výrobci před několika lety je zdá se znova v módě. Krom toho zvládá Galaxy S IV  pásma a technologie GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (42,2|5,76 Mb/s), LTE (100|50 Mb/s). Když jsme u těch parametrů sluší se zmínit vnitřní paměť, která bude v různých verzích 16, 32nebo 64GB a nebude chybět ani slot pro paměťové karty s podporou do 64GB. Čekal jsem sice již podporu do 128GB, ale na to si budeme muset ještě počkat. Baterie bude mít kapacitu 2600mAh a jsem moc zvědavý, jak často se bude telefon nabíjet.

samsung_galaxy_s_4_03

Zajímavé softwarové vychytávky

Jak jsem psal již výše připravil si Samsung několik softwarových novinek, aby ukázal, že nepředstavil jen nový telefon, ale něco zcela výjimečného. K softwaru je nutné dodat, že Samsung Galaxy S IV bude vybaven jak jinak než systémem Android 4.2 Jelly Bean.  To by nebylo nic mimořádného, kdyby Samsung nenadstavil svůj Bezdotykové ovládání Samsung Galaxy s IVtelefon několika novými funkcemi, které samozřejmě řádně pojmenoval. Samsung Smart Scroll se malinko opičí po telefonu Sony Xperia Sola, které jako první přišla z bezdotykovým ovládáním například při prohlížení stránky nebo čtení emailu. Můžete skrolovat textem, aniž byste se dotknuli obrazovky.

Samsung Smar pause je naopak funkce, který umožní pozastavit video, když se na něj přestane dívat. Spousta recenzentů považuje tuto funkci za zbytečnou, ale kolikrát musím video stopovat protože dělám něco jiného a tak by mi tato funkce byla užitečná. Funkce Air Gesture funguje na principu gest nad displejem. Těmi můžete přijímat hovory, měnit písničky či skrolovat na webové Telefon pozná, když jej připojíte v autěstránce.  Naopak funkce S-Voice Drive bude dobře využitelná v autě, kdy přes připojení Bluetooth dokáže „přepisovat“ vaše slova na SMS zprávy nebo naopak vám SMS zprávu přečte.

Kromě těchto uvedených funkcí disponuje Samsung Galaxy S IV dalšími funkcemi třeba na společné stereo, kdy lze dohromady propojit bezdrátově a synchronizovat až 8 těchto telefonů. Infraport se bude hodit coby využití telefonu jako dálkového ovladače pro televizi a nové funkce jsou připraveny ve spojení s fotoaparátem.

 

Kdy a nakolik?

Jestli vás tento telefon zaujal, měli byste začít šetřit již nyní, protože jak to vypadá koncem května se dostane novinka i na český trh. Oficiální prodejní cena se vám však příliš líbit nebude. Bez deseti korun činí celých 17 tisíc. Na druhou stranu jde o high end telefon a pokud si jej koupíte ohromíte s ním nejednoho kamaráda.

3 thoughts on “Těšíme se na Samsung Galaxy S IV”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 + 20 =