Tip na výlet – ZOO Zlín

Lámete si každý víkend hlavu, kam vyrazit s rodinou na výlet? Co takhle zkusit nějakou tu ZOO. Děti zvířata milují a  o prázdninách určitě přivítají nějaký ten výlet. Vždyť sedět doma je už ohrané. V republice máme několik zoologických zahrad, malé i velké, známé či méně známé.

Leguan zooPojďme se podívat do té zlínské, která se nachází asi 4 km od Zlína. ZOO Zlín Lešná je dostupná jak automobilem, tak i městskou hromadnou dopravou. U areálu jsou vybudované dvě parkoviště, po dobu sezóny placené. Kdo dává přednost “ekologické” dopravě, může na Lešnou přijet na kole. Ze Zlína je až k areálu vybudovaná cyklostezka. Úschovna kol je k dispozici u hlavního vchodu.

Zlínská zoologická zahrada začala postupně vznikat kolem roku 1930. Majitel lukovského panství Josef Seilern měl zálibu pro chov exotických zvířat. Jeho prvotním záměrem bylo vytvoření “ptačího ráje”. Bohužel tahle myšlenka byla zapomenuta dvěma událostmi. Seilernovou smrtí v roce 1939 a začátkem druhé světové války. Pro veřejnost se zoologická zahrada otevřela v roce 1948.

Celá zahrada se nachází v krásném historickém parku, tvořeném mnoha jezírky, rozlehlými lukami a lesíky. Při parných dnech se proto můžete schovat do příjemného chládku. Pro přehlednost je zoo rozdělena do 4 oblastí a to do africké, asijské, jihoamerické a australské. Zvířata se pohybují volně, nejsou zavírána do klecí jako v minulosti. Najdeme zde i několik průchozích voliér či expozic. Mezi místníma je velmi známá skupinka malých lemurů, kteří pokud nepoléhávají pod keři čile vykrádají obsah kabelek a věci volně uložené v kočárcích procházejících maminek.

V říjnu roku 2006 byla uvedena do provozu tropická hala Yucatan. Při její návštěvě si připadáte jako uprostřed tropického pralesa.zoo-zlin-lesna-zamek-lesna Uvnitř najdete mimo jiné spousty tropických rostlin a exotických zvířat. Také je zde začleněn i etnografický prvek – přiblížení života a kultury dnes již neexistující mayské civilizace. Hlavním prvkem téhle integrace je Chrám jeptišek. Nechybí ani videoprojekce, která Vám přiblíží život mayů.

V areálu zoologické zahrady se nachází i zámek, který sloužil jako reprezentační sídlo šlechty Seilernů. Zámek je otevřen po dobu otevírací doby zahrady, mimo pondělky a soboty dopoledne, kdy se na zámku konají svatební obřady.Cena vstupenky do zoo nezahrnuje vstupné do zámku. Celá prohlídka zámku trvá cca 45 minut.

V areálu zoo najdete čtyři restaurace a několik občersvení. Hlady ani žízní trpět nebudete. Pokud jste znaveni dlouhou prohlídkou, můžete si odpočinout na některé ze spousty laviček, lemujících trasu prohlídky. Každý den jezdí po vytyčené trase vláček, a ti movitější se můžou svést i na koňském spřežení. Zlínská zoo připravuje pro své návštěvníky spoustu doprovodných akcí. Zlín ZOONapř. o prázdninách probíhá každodenní akce Představujeme naše zvířata. A navíc po celém areálu najdete spousty spolupracovníků zoo, kteří Vám ochotně zdělí spoustu informací a zajímavostí z chovu zvířat.

Návštěvu místní zoo vřele doporučuju. Kdo ji někdy navštívil, rád se do ní vrací. Z vlastní zkušennosti zoo navštěvuji spíše o pracovních dnech, kdy je tam méně lidí. Tak pokud nevíte, kam ten příští víkend vyrazit, snad Vám tenhle tip pomůže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + fourteen =