Tipy na zimní a jarní dovolenou

Vzhledem k tomu, že letos počasí jako příliš zimní nevypadá, mnozí z nás by nejraději strávili dovolenou jinde než v tuzemsku. Jak si však z nepřeberné nabídky zájezdů a pobytů vybrat tu správnou? Přinášíme Vám několik tipů a triku, jak na to.

 Za zimou či za teplem?

Vaše preference sice přesně neznáme, nicméně v některých případech je možné skombinovat obojí. Příkladem budiž pohoří Sierra Nevada na jihu Španělska, kde se nejvyšší vrchol Mulhacén vypíná do výšky téměř 3 a půl kilometru nad mořem. Zároveň budete nedaleko (jen pár desítek minut jízdy autem) Costa del Sol, kde se i v zimě pohybuje teplota vzduchu kolem příjemných 15 stupňů. Zároveň můžete svůj pobyt v této destinaci spojit s prohlídkou malebných andaluských měst Málagy, Granady či dalších měst s unikátními zbytky jedinečné maurské architektury. Pokud byste však raději volili nějakou dostupnější variantu, v případě zimní dovolené Vám doporučujeme vyrazit do nedalekých rakouských alp, kde máte na výběr z několika desítek zimních ski areálů. O pár hodin jízdy dále, avšak a několik desítek eur levněji se nacházejí slovinská alpská střediska, která nabízejí srovnatelný komfort za nižší cenu. Využijete-li navíc slevové kódy Invia, můžete na zimní dovolené nadto ušetřit řádově až desítky procent!

Do města či za přírodou?

Pokud jde o městské destinace, vyplatí se v případě některých měst vyčkat s jejich návštěvou spíše na měsíce jarní či letní. To platí především o městech skandinávských či ruských, kde byste si svoji návštěvu s největší pravděpodobností v krutých mrazech příliš neužili. Pokud bychom tedy měli některou z evropských destinací pro zimní návštěvu doporučit, vydejte se například do řeckých Atén, kde i v zimě teploty neklesají pod 10 stupňů. Obdobně, i když o malý kousek chladněji je pak v tureckém Istanbulu, naopak v sicilském Palermu můžete i v únoru očekávat příjemné teploty okolo 15 stupňů Celsia. Zkontrolujte aktuální nabídku zlevněných zájezdů na portálu vouchercloud.cz! Láká-li Vás spíše vydat se do přírody, žhavým tipem je v tomto ohledu severské Laponsko, kde budete moct dokonale zrelaxovat svoji mysl v nekonečně hlubokých lesích za pozorování polární záře. Preferujete-li spíše teplejší kraje, v takovém případě Vás rozhodně nezklame portugalská Madeira se stálým subtropickým klimatem, španělské Kanárské ostrovy či například Azorské ostrovy, které se nacházejí přibližně 1 300 km od portugalského pobřeží, a jsou tak poměrně snadno letecky dostupné.

Po Evropě či za exotikou?

Máte již ve svém seznamu navštívených měst většinu evropských destinací odškrtnutých nebo prostě jen chcete vyzkoušet něco nového? Žádný problém! Právě zima je totiž ideálním obdobím vydat se na jižní polokouli. Hitem posledních několika sezón je v tomto ohledu například Jihoafrická republika, Brazílie nebo Zanzibar. Další skvělé destinace můžete najít na výše zmiňovaném portále Vouchercloud. Strávili-li byste zbývající část zimy či nastávajícího jara spíše v destinacích evropských, krokem vedle v takovém případě nebudou rakouská města Vídeň nebo Linz. Tradiční destinací je v tomto ohledu též dánská Kodaň nebo nizozemský Amsterdam. Za odpočinkem a malebnými městy a přírodou však není třeba za každou cenu cestovat do zahraničí, neboť krásně může být dozajista i v takovém Českém Krumlově…

Zdroj: www.vouchercloud.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + ten =