Usnadněte si práci: Manipulační technika v různých podobách

Těžká břemena jsou v mnohých firmách převážena ne zrovna bezpečnými a efektivními způsoby. I proto se vyplatí pořídit si spolehlivou manipulační techniku, díky které bude práce s objemným materiálem s vysokou hmotností mnohem snazší. Existuje hned několik zajímavých přístrojů, na které se zaměříme a pokusíme se poradit, podle jakých kritérií byste je měli vybírat. Nejedná se o nákup ničeho levného, a proto je vhodné tato kritéria znát.

Paletové vozíky pro rychlý převoz materiálu

paletovy-vozikPokud potřebujete pouze převážet palety, bedny a další věci menšího objemu na krátkou vzdálenost, postačí vám kvalitní paletový vozík. Manipulovat se s ním dá jednoduše i ve stísněných prostorách typu kontejnerů, vagónů nebo nákladních vozů. Ke svému provozu potřebují rovnou a pevnou plochu. Vybírat si lze ze dvou základních typů. Tím prvním jsou ruční paletové a druhým elektrické vozíky. Manuální jsou levnější a trochu jednodušší na obsluhu. Elektrické zase dokážou ušetřit fyzickou námahu a jejich zvedací síla je poněkud vyšší. Při nákupu se zaměřte právě na celkovou nosnost, kvalitu pružin a provedení kol.

Vysokozdvižné vozíky na větší břemena a nerovný terén

Potřebujete-li převézt těžká břemen nejenom v hale, ale i mimo ni po nerovném povrchu, vyplatí se kvalitní vysokozdvižný vozík. K dispozici je také v několika variantách. Vybírat je vhodné podle motoru. Jestliže chcete model s nízkými provozními náklady, vsaďte na elektrické vozíky, které nevypouští žádné zplodiny a jsou minimálně hlučné. Pro převoz větších břemen jsou vhodné klasické typy se spalovacím motorem. Oba typy stejně jako paletové vozíky si můžete prohlédnout na semath.cz.

Nový, nebo ojetý vozík?

V současné době nabízí jak vysokozdvižný, tak i paletový vozík bazar, a to na zmiňované adrese. Společnost Semat má ve svém portfoliu nejrůznější modely většiny nejznámějších značek za výhodné ceny a poskytuje také kompletní servis, a to již od roku 1990.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × one =