Útulná a moderně zařízená kancelář je vaší vizitkou

Kancelář je místem, kde mnozí z nás denně tráví více času než doma v obýváku. Proto bychom v žádném případě neměli zanedbat její vzhled ani funkčnost jednotlivých prvků. V příjemném, optimálně vybaveném prostředí se lépe pracuje a chytře zvolený dekor zase pozitivně zapůsobí na klienty. Poradíme vám několik triků.

1. Rozvrhněte si prostor

Základem vybavení každé místnosti je vhodně zvolený nábytek. Můžete-li si vybrat pracovní stůl a skříňky ve stylu, který se vám líbí, máte vyhráno. Ale i s erárními kousky se dá pracovat, rozmístění nábytku totiž udělá opravdu hodně. Například stůl u okna vám dopřeje denní dávku energie v podobě dostatku slunečního světla. Kvůli práci na počítači je třeba zohlednit to, aby bylo neustále dobře vidět na obrazovku, neměla by tedy být otočena proti oknu ani umístěna v tmavém zákoutí. Sdílíte-li kancelář s více kolegy, stoly umístěné naproti sobě poskytnou příležitost k pohodlné komunikaci, větší vzdálenost mezi nimi nebo přepažení prostoru vám zase umožní soustředit se nerušeně na práci.

2. Pohodlné posezení

kancelářské Křeslo Tarvis
kancelářské Křeslo Tarvis

Sedavé zaměstnání, jakým práce v kanceláři jistě je, lidskému tělu příliš neprospívá. Trpí jím hlavně záda a krční páteř, proto je výběr pracovního křesla tak důležitý. Moderní ergonomické kancelářské židle zajistí zádům tu nejlepší oporu, jsou otočné a polohovatelné přesně dle vašich potřeb, mají nastavitelné opěrky rukou i zad a často k nim patří také opěrka pod hlavu. Zajímavou alternativu ke klasickým kancelářským židlím představují pružné zdravotní balony, sedět na nich celý den ale vyžaduje určitou zručnost. Před koupí křesla nezapomeňte, že důležitým kritériem pro konečné rozhodnutí je výška vašeho pracovního stolu.

3. Kouzlo detailů

Co dělá ze sterilního prostředí kanceláře příjemné místo, kam se budete rádi vracet? Jsou to drobné dekorace, osobní předměty, živé květiny – vše, co místnosti dodá dotek osobnosti. Nebojte se zútulnit místnost rostlou květinou, pověsit na zeď obrazy nebo fotky a postavit si na stůl ozdobné předměty z domů. Záleží samozřejmě na tom, kolik z osobního života chcete sdílet s kolegy, pohled na fotku rodiny nebo upomínku na dovolenou však dokáže zlepšit náročný pracovní den. Záclony na okně kancelář opticky změkčí. Atmosféru dotvoří dostatek světla z designově zajímavé lampy.

4. Praktické vybavení

Aby byla kancelář útulná a reprezentativní, musí být v prvé řadě uklizená. Toho se nám nepodaří dosáhnout, dokud se po stole budou válet tužky a nezařaditelné dokumenty. Pořiďte si proto dostatek šanonů, euroobalů a archivačních krabic, abyste vše mohli pohodlně roztřídit. Nezapomeňte ani na organizéry na psací potřeby, nůžky a kancelářské svorky. Máte-li možnost ovlivnit, jaké vybavení se do kanceláře bude pořizovat, kvalitní kancelářská technika je nutností. Základem je pořádná kopírka s tiskárnou a scannerem, pomáhá také skartovačka, děrovačka a vazačka dokumentů. Nachází se ve vaší kanceláři dostatek úložných prostor? Pokud vám skříně přetékají, namísto abyste hromadili knihy a složky na stole, pořiďte si pojízdný kontajner, který v případě potřeby snadno uklidíte z cesty.

5. Méně je někdy více

Platí to především o barvách. Příliš okázalá či křiklavá kancelář působí na zaměstnance rušivě a ani klienti se v ní nebudu cítit dobře. Pokud je design celkového ladění kanceláře na vás, vsaďte na moderní minimalistickou eleganci, nebo zvolte klasiku ve dřevě a přírodních barvách. Jeden originální detail, který upoutá pozornost, samozřejmě neškodí, ale málokdo si může dovolit hráškově zelené stěny, chce-li působit profesionálně. Dávejte si také pozor na nevkusné dekorace a řadu otlučených hrnků na kávu, které se už doma nikomu nehodily. Věnujte kanceláři tolik pozornosti, jako by to byl váš vlastní obývák. Jak si zařídit kancelář, pokud si sami nevíte rady? Vždy se můžete obrátit na pomoc interiérového designéra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 2 =