Užijte si Paříž

Omrzela Vás slunná Itálie či Chorvatsko a chcete letos vyjet na dovolenou někam jinam?  Nezamlouvala by se vám například dovolená ve Francii? Je zde plno krásných míst která by jste mohli navštívit. Ať již romantická Paříž či historické Provensálsko. Francie je ideálním místem pro milovníky sýrů, vína a celkově dobrého jídla. Pohádková dovolená ve Francii může vypadat i tak, že si pronajmete loď či jachtu v Saint Tropez, ovšem to je otázka velké částky peněz a bohužel ne každý si to může dovolit.

 

Výhodou je, že do Francie se můžete dostat prakticky jakkoliv. Ať už nezávazně svým autem či přes cestovní kancelář autobusem. Nejvíce oblíbená varianta je ovšem letět letadlem. Pokud se vám zdá více jak týdenní dovolená příliš dlouhá a stačil by vám pouze jeden víkend, podívejte se třeba pouze do Paříže. „Eurovíkend Paříž“ je velice hledané klíčové slovo na stránkách všech cestovních kanceláří, neboť se jedná o vysoce populární typ zájezdu.

Téměř každý člověk chce přeci vidět Eiffelovu věž a z jejího vrcholu si užít pohled na krásnou Paříž. Zážitkem bývá také projížďkaeiffel-109373_640 pařížským metrem. Pokud se budete chtít podívat i do obchodů, rozhodně byste neměli vynechat nákupní třídu „Champs-Élysées“, která je celosvětově proslulá. Nejsou zde jen předražené věci, ale i zlevněné zboží a to převážně v období výprodejů. Můžete navštívit i „americkou čtvrť“, kde si budete připadat, jako byste se ocitli v New Yorku. Všude okolo máte mnoho mrakodrapů a obchodních center. U břehu řeky Seiny naleznete také zmenšenou napodobeninu Sochy svobody. A když už u této řeky budete, můžete si vychutnat nádhernou plavbu lodí po její hladině.

Také je nutné se zmínit o Disneylandu, do kterého se chtěl podívat snad každý z nás. Právě zde můžeme vidět Mickey Mouse a jeho drahou Minnie či ostatní postavičky z pohádkového světa, který stvořil Walt Disney. Disneyland Paříž bývá s nadsázkou označován i za „ráj na zemi“. Je to to nejideálnější místo nechat děti vyřádit se, ale zaručeně si jeho návštěvu užijí lidé všech věkových kategorií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + thirteen =