Ve školce by se dětem měli věnovat, v těch soukromých je to samozřejmost

Období, kdy děti chodí do školky, je pro ně velmi důležité. Právě v této době si totiž vytváří základní návyky, které si ponesou po celý život. Není tedy divu, že je nezbytné se jim v těchto letech věnovat. A to byste při výběru školky měli zvážit.

Rozhodně nelze hodit všechny státní školky do jednoho pytle a do druhého ty soukromé. Kvalita výuky se samozřejmě liší, nicméně v soukromých školkách se děti obvykle dočkají rozmanitějších aktivit a většího rozvoje osobnosti. Ne že by se učitelky ve státních školkách nechtěly dětem tolik věnovat, ale nemají na to čas ani finance. Podobně ne každý rodič má peníze na soukromé školství, nicméně pokud je to ve vašich finančních možnostech, rozhodně o něm popřemýšlejte.

Děti se učí anglicky, sportují a rozvíjejí kreativitu

Mnohé soukromé školky dnes lákají na výuku angličtiny a rodiče na tuto výhodu slyší. Není divu – pokud dítě začne s výukou v tak nízkém věku, osvojí si jazyk podobně jednoduše jako svoji mateřštinu. Výuka je brána opravdu zodpovědně, vedou ji třeba i angličtí lektoři řídící se podle programu pro předškolní vzdělávání a britského výukového systému.

Neméně důležitý je u dětí pohyb, proto soukromé organizace zařazují do výuky plavecký a tenisový výcvik, cvičení, taneční kroužek a mnoho dalších aktivit. K rozvíjení kreativity slouží zase výuka na keyboard či keramika.

Cizí jazyk si děti zažijí nenásilnou formou

Jednou ze zavedených anglických školek u nás je soukromá školka v Brně s názvem Kids Garden. Vznikla v návaznosti na Jazykovou školu Hrubý a funguje už od roku 2007, letos tedy slaví kulatou desítku. Kromě výborné výuky angličtiny se chlubí také naprostým unikátem – dvěma učiteli muži. Mnohé děti sem dochází na výuku angličtiny i po nastoupení na základní školu. A přesně to by mělo být cílem každého rodiče – aby si dítě školku natolik zamilovalo, že se mu z ní vůbec nebude chtít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × five =