Vlastní mobilní aplikace za pár minut

V oblasti internetu se za posledních 15 let událo mnoho změn.Vzpomínám si, jak jsem se připojoval přes modem a jak to vždy chrastilo když se modem připojoval k pevné lince a my pak měli obsazeno a nikdo se nám nedovolal. Ale nostalgie je pryč, máme zde rok 2014 v plném proudu a jistě mi dáte za pravdu, že dnes se vše přizpůsobuje chytrým mobilním telefonům, takzvaným smartphonům, které jsou všudepřítomné. Mobil v současné době málo kdo používá výhradně na volání nebo SMS zprávy. Já třeba osobně používám mobil na emaily a také si prohlížím internetové stránky. A docela mě naštve, když někdo nemá vytvořené stránky pro mobilní telefony a velikost stránek se nepřizpůsobí telefonu. (odborně se tomu říká responzivní design). Úplně nejlepší však je, pokud má firma kterou hledám svou vlastní aplikaci kde má aktuální informace a třeba i benefity pro uživatele ve formě možnosti online rezervace místa do restaurace.

Jako fotografovi by se mi docela taková aplikace hodila a tak jsem začal hledat až jsem narazil na stránky pro tvorbu vlastní mobilní aplikace.

 

Tvorba vlastní mobilní aplikace v několika krocích

Chtěl jsem si tvorbu vlastní aplikace hned zkusit. Abyste mohli vytvořit vlastní mobilní aplikaci stačí snadná registrace, kde zadáte pouze email a název vaši mobilní aplikace. Po obdržení emailu s heslem, který přijde obratem se již můžete pustit do díla. Webová aplikace v které vlastní aplikaci pro mobilní telefony vytváříte je rozdělena na dvě části. V té levé vidíte aplikaci tak, Tvorba vlastní mobilní aplikace snadno a rychle díky aplikaci Adamjak bude vypadat na mobilním telefonu a v druhé části “programujete”. Slovo jsem dal do uvozovek úmyslně, protože tvorba vlastní aplikace je natolik snadná, že ji zvládne každý. Nejprve vytvoříte záložku, vyberete zda bude záložka jako statická stránka, či chat, formulář, fotogalerie atd , vyplníte pár údajů a již můžete vytvářet záložky další. Tak si vytvoříte celou vlastní mobilní aplikaci tvořenou záložkami. Nezapomeňte na záložku Kontakt, která je pro uživatele důležitá.  Mobilní aplikaci pak můžete nabízet na Google Play nebo App storu svým zákazníkům ke stažení.

 

Proč dělat mobilní aplikaci pro uživatele?

Nedávno jsem četl, že Češi věnují nejvíce času sledováním displeje svého mobilu, pak teprve televize a následně počítače. To znamená, že uživatelé hledají informace v telefonu, stahují si hry a mobilní aplikace. Když budete majitelem restaurace můžete si vytvořit vlastní mobilní aplikaci, kde budete zákazníky informovat o denní nabídce, speciálních nabídkách, snadno vytvoříte rezervační aplikaci a fotogalerii vaši restaurace a uživatel, který si aplikaci stáhne bude mít k dispozici všechny informace. Velkou výhodou je zasílání takzvaných Push zpráv, což jsou zprávy, které můžete zaslat až o délce 140 znaků přímo uživateli do telefonu. Tak je můžete informovat o akční nabídce, novinkách a podobně. Další příklad využití může být “můj případ” coby fotografa. Prostřednictvím mobilní aplikace mohu prezentovat galerii svých snímků, mít zde ceník focení a současně formulář pro objednání klientů na focení, paráda. Super je, že aplikaci si vytvoříte zcela zdarma a platíte jen měsíčně drobnou částku za provoz.

 

Když se podíváte na ADAM FAMILY zjistíte, že počet různých aplikací, které již uživatelé používají 144 a to je poměrně slušné číslo. Na závěr bych doplnil že tento Startup projekt na tvorbu vlastní mobilní aplikace počítá se sociálními sítěmi a také umí synchronizovat informace z vašeho webu, takže vše spravujete jen jednou.

 

Závěr

Mít vlastní mobilní aplikaci je v současné době prostě IN. Je to další způsob, kterým můžete komunikovat s vašimi zákazníky, další možnost, jak je upozornit na nové zboží, akce atd. Vaše firma bude vypadat více profi, když na internetu bude nabízet odkaz na stažení vaši mobilní aplikace. to je přínos pro vás a vaše zákazníky. Chybí tedy už jen hodnocení aplikace na tvorbu s názvem ADAM. Aplikace je snadná a uživatelsky přívětivá s okamžitým náhledem a funkcemi nabitá, takže nebudete postrádat vůbec nic, co by vám při tvorbě vlastní mobilní aplikace scházelo. Pak už jen publikace na Googple Play či App storu a hodně nových zákazníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 − seven =