Jak vypadá moderní SEO?

V oblasti SEO se bohužel neustále něco mění. Co bylo před lety vyhledávači hodnoceno kladně, už dnes mohou vnímat jinak. Taktiky, které kdysi zajistily první příčku ve výsledcích vyhledávání, v dnešních dnech mohou být považovány dokonce za zakázané. Majitelé e-shopů, online magazínů a jiných webů mají tedy dvě možnosti – buď si problematiku pořádně nastudují, nebo se svěří do rukou zkušenějších.

SEO (pro Google.cz a Seznam.cz) by se mělo skládat ze tří základních kroků. Pojďme se na ně podívat.

Analýza současného stavu

Nejdříve je nezbytné zhodnotit, jak je na tom daný web v současnou chvíli a na jakých oblastech je nejvíce potřeba zapracovat. Zváží se off-page i on-page faktory a zjistí se, že u někoho to budou třeba klíčová slova, u jiného obsahová stránka, u dalších spíš odkazové portfolio. SEO audit odhalí silné i slabé stránky a napoví, jakou cestou se vydat.

Analýza klíčových slov a zpětné odkazy

Čemu se nevyhne žádný web, je také analýza klíčových slov. Je potřeba vybrat taková, která jsou vhodná nejen z hlediska hledanosti, ale i konkurence a výnosnosti. Rozhodně to nemusí být žádné jednoduché a na první pohled jasné slovo, kolikrát jsou užitečnější delší (tzv. longtailová) spojení. Takto určené výrazy následně poslouží jako podklad pro optimalizaci webu.

Na správná klíčová slova navazují i kvalitní zpětné odkazy. Měly by být ze známých i tematicky souvisejících webů a dobré je, pokud vedou na odpovídající stránky.

SEO správa

Výše uvedenými kroky ale SEO správa pouze začíná. Vše je nutné kontinuálně sledovat a upravovat podle toho, jaké se dostavují úspěchy. Odkazy by měly přibývat, časem možná bude vhodné začít cílit zase na jiná klíčová slova. SEO je dlouhodobý proces, nicméně v případě dobrého provedení má také dlouhodobý efekt. Chcete-li se o tom přesvědčit, obraťte se na profesionály v oboru – SEO Consult.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 − 7 =