Volkswagen předpovídá rekordní prodeje. Které modely za tím stojí?

Volkswagen letos očekává rekord, podle prognózy by měli překonat loňských 5,99 milionů prodaných vozů. Vyšší prodej je prý tažen zejména vozy typu SUV, které jsou čím dál populárnější. Dnes tvoří asi 14 % prodejů, v roce 2010 to bude až 40 %. A jaké modely patří k těm nejprodávanějším?

Nehledě na aféru Dieselgate z roku 2015 popularita Volkswagenu roste. I na českém trhu je známou stálicí, sami jistě víte, kolik Passatů, Golfů a dalších modelů brázdí naše silnice. Německá automobilka ovšem nelení a příjemně překvapuje novinkami. Pojďme si teď udělat rychlý průřez v podobě třech modelů, které psaly historii.

Polo je nesmrtelné

Málokdo by si tipl, že první Volkswagen Polo byl představený v roce 1975. Tehdy byl založen na Audi 50, disponoval gumovými rohožemi a stěrači. Pak přišel luxusnější model L se zpětným zrcátkem s úpravou proti oslnění, koberci a mnohými dalšími vychytávkami. Dnešní parametry a vzhled se pochopitelně značně liší, avšak Polo si své postavení drží dodnes. Doposud je to mrštný a schopný stroj, který prokličkuje město a nezklame ani na dlouhých cestách.

Tiguan z trhu snad nikdy nezmizí

Jak již bylo řečeno, za úspěchem v prodejích Volkswagenu stojí a budou stát ze značné části SUV modely. Mezi ty nejznámější bezpochyby patří Volkswagen Tiguan a Touareg. Ten první jmenovaný je o něco menší a na trhu už je taky pěknou řádku let. Přesněji deset. Tiguana si zamilujete zejména při dlouhých cestách. Můžete se na něj vždycky spolehnout, má poměrně velký úložný prostor a je neskutečně pohodlný. Pokud si pořídíte variantu s panoramatickým střešním oknem, rozhodně se za jízdy nebudete nudit.

Arteon by mohl být nástupcem Passatu

Arteon je novinkou Volkswagenu, má být nástupcem modelu CC, mnozí lidé ho ovšem využijí jako náhradu Passatu. Volkswagen Arteon si vás získá na první pohled. Vypadá opravdu famózně, o čemž svědčí již samotný název (složenina „art“ – umění a „eon“ – označení pro prémiový model). Technický základ ovšem sdílí s Passatem. I od toho se dá očekávat, že o něm ještě dlouho uslyšíme.

Chcete si nový Arteon prohlédnout naživo? Nebo uvažujete o nějakém prověřenějším modelu, co už dlouhá léta těší zákazníky? Vydejte se do autosalonu Auto Podbabská.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + 9 =