Vyberte si správné dveře do interiéru!

Rekonstruujete byt nebo stavíte dům? A už jste přemýšleli nad dveřmi, které budou chránit váš domov, případně rozdělovat místnosti? Vybrat dveře totiž není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. A není to jen o designu. Dveřmi ovlivňujete vnitřní prostor. Díky nim můžete místnosti dopřát soukromí nebo naopak víc světla. U venkovních a balkonových byste zase měli myslet na dostatečnou bezpečnost, aby se k vám nikdo nevloupal. Faktorů, jež by měly ovlivnit váš výběr, je dost. S trochou informací výběr zvládnete levou zadní.

Dveře ovlivňují interiér

Možná se vám to zdá jako hloupost, ale výběrem dveří ovlivníte hodně. Záleží na tom, kam se otevírají, protože tím zmenšíte prostor na jedné či druhé straně. Podle toho také musíte postavit nábytek. Větší problém je v menších místnostech, kde se otevírají dveře dovnitř. V takovém případě jsou mnohem lepším řešením zašupovací dveře. V prostoru nepřekáží, nezabírají místo a jsou také hezkým designovým prvkem. Moderním řešením jsou průhledné dveře, které navíc dodají místnosti víc světla a také ho opticky zvětší. Vidíte? I takové zdánlivé maličkosti dokáží hodně.

Bezpečnost a kvalita

vstupních dveří hleďte víc na bezpečnost než vzhled. Dveře by měly být dostatečně silné, z pevného materiálu a měly by mít dobrý zabezpečovací systém. Mohou být z plastu, ze dřeva nebo z hliníku. Mohou mít samozřejmě i skleněnou výplň. Některé splňují i vlastnosti izolace (především dřevo), což oceníte hlavně ve špatném počasí. V každém případě by měly doléhat. A neškodí dvojí zamykací systém. Bezpečnosti prostě není nikdy dost. Proto je důležitý výběr dveřního kování. Pro venkovní použití se používá speciální bezpečnostní pro maximální ochranu domova.

Pěkně ladící balkón

Kromě zabezpečení venkovních dveří by měl souhlasit i styl s okny. Protože balkonové dveře většinou s oknem hned sousedí, je to samozřejmě logické. Vybrat můžete i výklopný systém pro menší větrání, či s mikroventilací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − 10 =